oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2012-03-08

Brzuszek na pamiątkę

Kobiety uwielbiają zbierać pamiątki z okresu ciąży i wczesnego niemowlęctwa swoich pociech. Ale brzuszek na pamiątkę?...

Galeria

Wśród pamiątek z okresu ciąży nie może zabraknąć „szczęśliwego” testu ciążowego, na którym pojawił się dwie kreseczki. Musi się również znaleźć karta ciąży i kolejne zdjęcia zrobione podczas badania USG. Czasami pojawia się również film z tego badania. Coraz częściej zestaw pamiątek powiększają fotografie robione podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych. Jednak ostatnim hitem stał się gipsowy odlew brzuszka mamy. Wykonywany jest w kilku pracowniach artystycznych. Jest to niesamowita pamiątka, którą można na przykład umieścić w ramie i powiesić na ścianie.


Jak powstaje?
Zainteresowane taką pamiątką mamy zapraszane są do pracowni, gdzie ich brzuch i klatka piersiowa pokrywane są najpierw warstwą wazeliny, a następnie cienką warstwą gipsu. Po około 15 minutach odlew jest już gotowy. Mama może wrócić do domu. Kolejnym etapem jest nałożenie warstwy zabezpieczającej oraz zrobienie dekoracji. Na brzuszkach pojawiają się różnego rodzaju wzory w zależności od życzenia mamy. Można również zabrać do domu brzuszek w kolorze białym i samemu w domu go udekorować.
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!