oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-06-14

Piętnasty tydzień ciąży

15. tydzień ciąży to okres, w którym u ciężarnej mogą się pojawić obrzęki na dłoniach i stopach. Zaleca się picie co najmniej 8 szklanek napojów dziennie.

Galeria

Płyn z krwioobiegu przekazywany jest do tkanek, co wywołuje obrzęki na Twoich dłoniach i stopach. Przykro mi, że możesz odczuwać takie dolegliwości. Dobrym rozwiązaniem będzie spacer, zwłaszcza teraz gdy pewnie odczuwasz przypływ energii. Lubię spacery z Tobą ponieważ wyzwalają u Ciebie endorfiny, które poprawiają ci humor i docierają także do mnie. Poza tym, kiedy chodzisz tak fajnie kołysze w płynie owodniowym. Pamiętaj też o prawidłowym nawodnieniu-minimum 8 szklanek dziennie wody.
A wiesz, że rosną mi włosy? Ich układ jest już ustalony na całe życie. Mimo tego, że teraz rozpoczął się okres ich wzrastania mogę urodzić się tylko z malutkim meszkiem. Nie oznacza to jednak, że będę całe życie łysy. Zresztą te włoski rosną też na całym moim ciele, ale znikną przed lub tuż po porodzie. Pokrywają moje ciało w celu ochrony przed płynem owodniowym mojej cienkiej skóry. Jest tak przezroczysta, że wydać przez nią chyba wszystkie żyły!
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!