oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-07-15

Czy Wasze dziecko nie lubi jeździć w wózku?

Nię lubię jeździć w wózku i grymaszę, kiedy zakładaja mi buty.

Galeria

Nie pozwala włożyć sobie butów, choć sam tego nie potrafi. Jest bardzo zmęczony ale nie chce położyć się spać. No i nie lubi jeździć w wózku chociaż to znacznie szybszy sposób poruszania się niż jego nogi. Osiemnastomiesięczny brzdąc buntuje się uważając wszystko co nie jest po jego myśli za napaść na jego niezależność.

 

Bunt przed wózkiem
Dziecko nie wie, że wózek pomaga przede wszystkim rodzicom. Dzięki niemu szybciej można się poruszać. Ale kiedy maluch grymasi i nie chce wsiadać do swojego "powozu" przyda się więcej niż odrobina- cierpliwości. Przede wszystkim wczujcie się w sytuację dziecka i bądźcie wyrozumiali. Wózek nie może stać się źródłem konfliktu. W naturze dziecka leży zasada: im większe znaczenie rodzice przywiązują do czegoś, tym bardziej należy z tym walczyć. Dlatego gdy pociecha protestuje przeciwko włożeniu jej do wózka lub domaga się by go wysadzić, nie dawaj się ponieść emocjom i zachowaj spokój. Jeśli wózek jest wielofunkcyjny, skorzystaj z możliwości odwrócenia dziecka. Niech raz jeździ przodem do kierunku jazdy, drugi raz tyłem do kierunku jazdy. Może obserwacja świata z różnej perspektywy zmniejszy niechęć do wózka. Idąc, pokazuj dziecku wszystko co go otacza, opowiadaj o kwiatach, samochodach, betoniarkach, wywrotkach. Powiedz o miejscu, do którego się wybieracie. Wzbudź w dziecku zainteresowanie. Może to spowodować, że uwaga dziecka może zostać skierowana na inne tory. Dziecko nie chce siadać w wózeczku bo właśnie nauczyło się chodzić. Nie chce więc rezygnować z korzystania z tej wspaniałej umiejętności. Malec chce sprawować kontrolę nad tym, co się dzieje. Nieważne czy chodzi o wybór menu, pory pójścia spać czy prowadzenie własnego wózka. To ostatnie może jednak narazić go na niebezpieczeństwo, np. na kolizję z drzewem. Jeśli więc malec nie chce siedzieć w wózku, do tego chce go pchać, lepiej zostawić wózek w domu. Gdy to niemożliwe bo spraw do załatwienia jest zbyt dużo, uczyń z malca kierowcę rajdowego. Niech pcha wózek ale Ty trzymaj rękę na pulsie i umiejętnie odwróć uwagę malucha od Twojej dyskretnej ingerencji, np. śpiewając mu piosenkę. Możesz tez delikatnie kierować wózkiem, trzymając rękę na poręczy wózka i powiedzieć, że robisz to bo jesteś zmęczona. W ostateczności możesz dać dziecku coś mniejszego do pchania. Niech będzie to wózek dla lalek.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • andziakadula mój mały też ma teraz okres buntu.

  29-03-2011 00:17:01

  zgłoś naruszenie
 • jw23 U mnie było podobnie.Tylko zaczal chodzic to wozek poszedl w odstawke,a moze od kupienia wozka jechal w nim 2x :(Pomogl rowerek dla maluchow,tylko w nim mozemy pojechac na spacer.

  09-08-2011 19:43:54

  zgłoś naruszenie
 • edytka86 odkąd umie chodzić nie chce siedzieć w wózku

  21-11-2011 18:54:41

  zgłoś naruszenie
 • tataLUKA to jeszcze przed Nami ;)

  30-01-2012 14:33:04

  zgłoś naruszenie
 • lilithbb U nas na szczęście nie ma tego problemu.

  01-02-2012 08:30:52

  zgłoś naruszenie
 • yvonta Moja córa tez woli nóżki ;)

  02-03-2012 10:46:09

  zgłoś naruszenie
 • yvonta no i się zmieniło teraz tylko wózeczek

  04-09-2012 12:09:58

  zgłoś naruszenie
 • elham334
  Witaj mój drogi,
  Mam nadzieję, że robisz świetne, jestem bardzo zadowolony, o swoim profilu, tak czuję się jak skontaktować się, mam nadzieję, że nie przeszkadza wysyłać mi masaż mój prywatny adres w (elham_azizi@live.com) tak, że mogę powiedzieć więcej o mnie a także pozwalają mieć moje fotki. Nie jestem użyć do witryny randki, więc uważam, że to może być bardzo dobra okazja dla nas, aby spotkać się ze sobą. Mam nadzieję usłyszeć od ciebie najwcześniej.
  Jesteś nowy znaleziony przyjaciel
  Elham azizi .....

  27-07-2013 02:08:39

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!