oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-07-09

Dwulatek na basenie

Pływamy z dzieckiem czyli zdrowa woda zdrowia doda. Pływanie pobudza do rozwoju zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Galeria

Dzieje się tak, dlatego, że woda dostarcza małym brzdącom nowych bodźców, których nie mają szans doznać w domowym środowisku.

 

Zanim wybierzemy się na basen powinniśmy wiedzieć, że ..
Nie należy obawiać się, że dziecko przeziębi się. Basen dla takich małych klientów jest bardzo dobrze przygotowany, głębokość wody jest dostosowywana do wieku dziecka i wynosi od 20 - 120 centymetrów. Temperatura wody dla maluchów wynosi od 32 - 34 stopni. Dzieci wraz z rodzicami mogą przebywać razem w wodzie. Trzeba nauczyć się m.in. jak trzymać dzieci oraz co zrobić w przypadku, kiedy nagle się zakrztusi wodą, przestraszy się itp. W celu zapewnienia dziecku poczucia komfortu należy nie karmić dziecka, co najmniej przez jedna godzinę przed zajęciami. Nie można lekceważyć też tego, aby dziecku okazać czułość, przytulić itp. Będzie tego potrzebowało, kiedy poczuje się niepewnie na nowym miejscu. Ważne jest też, aby nie zapominać o specjalnych pieluszkach. Pieluszki te są dostosowane do pływania.

 

Podczas wejścia na basen
Aby sprawić, żeby pierwszy raz na basenie nie był porażką i od razu przypadł do gustu malucha, rodzice powinni właściwie postępować. W czasie wejścia do basenu trzeba trzymać dziecko przytulając go do siebie, należy pozwolić dzidziusiowi przyglądać się otaczającemu go światu. Przy pierwszej próbie położenia dziecka na brzuszku należy złapać je pod paszkami i równocześnie podłożyć kciuk pod jego brodę (dzięki czemu nie wpadnie do wody) a wcześniej polać je wodą, by się stopniowo oswoiło. Można zacząć spacerować z niemowlakiem, kładąc go przy tym raz na plecach, raz na brzuszku. Warto powrzucać do wody kolorowe zabawki.

 

Zdolności pływackie
Umiejętność pływania jest indywidualna. Pływanie dwulatków to właściwie umiejętność przemieszczanie się w wodzie. Nie przypomina to jeszcze sprawnego pływania, lecz machania w różny sposób nóżkami i rączkami. Trzylatki potrafią nurkować, a także dobrze pływają na grzbiecie.
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!