oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2012-01-20

Dziadkowie - co dają wnukom

Coraz bliżej święto wszystkich babć i dziadków. Uwielbiani i podziwiani przez wnuki, które tak kochają. Dziadkowie to skarbnica wiedzy i uczuć, z których malcy bardzo chętnie korzystają.

Galeria

Lista skarbów przekazywanych przez babcie i dziadków wnukom jest bardzo długa i nawet nie warto podejmować prób przytoczenia jej w całości. Jednak warto wspomnieć o tych najcenniejszych:


Miłość
Dla dziadków wnuczek jest zawsze najmądrzejszy, najpiękniejszy, najwspanialszy (jeśli wnuków jest więcej, to nic nie szkodzi, ponieważ i tak każdy z osobna jest naj…). Mają nieograniczone pokłady cierpliwości dla dzieci, potrafią bardzo dużo wybaczyć, wstawią się u rodziców za małymi winowajcami. Nie mają też wygórowanych wymagań, co do postępów malca. Kochają go po prostu za to, że jest. Najmocniej trzymają za niego kciuki, kiedy pokonuje kolejne przeszkody i cieszą się z każdego osiągnięcia. Gromadzą setki pamiątek: pierwsze buciki, laurki, kwiatek z bukietu. Co z tego, że czasami rozpieszczają malców, przecież po to są.


Opowieści
Potrafią opowiadać o tym, co zdarzyło się baaardzo dawno temu. Bo kto by pomyślał, że nie było komputerów? Albo czy to możliwe, że tata był kiedyś całkiem mały, a mama miała warkoczyki? Dzieci uwielbiają słuchać tych historyjek.


Czas
Zazwyczaj są już na emeryturze, a nawet jeśli pracują nie są tak zabiegani jak ich dorosłe dzieci. Ich czas biegnie w zupełnie innym tempie, dlatego zawsze znajdą chwilę na lepienie pierogów, naprawę starego radia czy dokarmianie sikorek.


Uwaga
Potrafią słuchać i dlatego można im powiedzieć o wszystkim. Na pewno nie powiedzą rodzicom, jeśli się o to poprosi, toteż każdy sekret jest u nich bezpieczny. Kiedy potrzeba chętnie pomogą. Pamiętają imiona miśków, lalek, bohaterów ulubionych kreskówek. Są po prostu najlepsi!

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!