oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-07-21

Trzydziesty ósmy tydzień ciąży

38. tydzień ciąży to czas gromadzenia zapasów na życie po porodzie.

Galeria

Jestem już uważany za dziecko dojrzałe do porodu, wiem że data jest wyznaczona za dwa tygodnie ale już teraz doskonale bym sobie poradził z życiem poza macicą. Istnieje możliwość, że poród zacznie się wkrótce ale może być tak, że zostanę u Ciebie jeszcze 4 tygodnie. Po takim czasie poród trzeba będzie wywołać jeśli samoistnie się nie zacznie. Chyba przez moje dalsze wstawianie się w kanał rodny chodzisz do toalety w rekordowej ilości! Niestety mimo tego dalej proszę byś bardzo dokładnie nawadniała swój organizm.
Wczoraj chyba mieliście jechać z Tatą na zakupy? Przydałby się fotelik samochodowy, by bezpiecznie przewieźć mnie ze szpitala. Nawet jeśli nie mamy samochodu to taki sprzęt jest przydatny-może służyć jako nosidełko lub kołyska dla mnie.
Przyznam szczerze, że dziwnie się czuję bez meszku a tylko pokryty mazią płodową. Wiem jednak, że teraz jestem już dzieckiem donoszonym i jestem z tego bardzo dumny. Ty chyba też jesteś. Wyczuwam w Twoim organizmie hormony, które odpowiadają poszczególnym emocjom. Dzięki takim informacjom też potrafię już kształtować emocje i rozróżniać co jest miłe a co nie.
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!