oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-07-21

Trzydziesty siódmy tydzień ciąży

W 37. tygodniu ciąży dziecko zaczyna przyjmować ułożenie głową w dół konieczne do porodu.

Galeria

Codziennie troszkę przybieram na wadze. Dzięki temu będę lepiej przygotowany, by zmierzyć się ze światem. Te 15g tłuszczu, które przybywa mi każdego dnia pozwala lepiej utrzymywać temperaturę i poziom glukozy we krwi.
Moja czaszka i mózg wciąż rosną, mam nadzieję, że jednak nie będą aż tak duże żebym nie mógł przejść przez kanał rodny.
Czujesz ulgę spowodowaną obniżeniem się macicy? Postanowiłem zacząć wstawiać się do miednicy. Czy lepiej Ci teraz oddychać Mamusiu? Wiem, że poza plusem w swobodzie oddychania moje ułożenie wywołało większy ucisk na miednicę. Poza tym znów zmienił się Twój środek ciężkości, przez co pewnie czujesz się bardzo niezdarna.
A co robi lekarz podczas wizyt? Aha! Sprawdza czy szyjka zaczęła się formować do porodu, to znaczy czy skraca się i rozwiera. Czasem się zdarza, ze szyjka szykuje się na poród parę tygodni przed jego faktycznym rozpoczęciem a czasem wszystko ma miejsce od razu w dniu porodu.
A właśnie a propos porodu to wiesz, ze może się zacząć w każdej chwili?! Spakuj koniecznie torbę do szpitala. Tylko nie bierz za dużo bagażu, przecież Tata będzie u nas codziennie to zawsze może przywieźć Ci to czego potrzebujesz.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!