oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-07-08

Jak wygrać z " humorami '' dziecka

Dziecko zaraża wszystkich swoimi emocjami. Jeśli jest zadowolone, daje uśmiech każdemu. Gdy jest dumny, paraduje napuszony jak indyk. Ale częściej niż zwykle zdarzają się napady złości i gniewu. Jak sobie z nimi radzić?

Galeria

Nie pogłębiaj złego nastroju malucha swoim negatywnym podejściem. Staraj się emanować dobrym humorem. Na grymasy dziecka odpowiadaj uśmiechem, na pomruki , chichotem. Często się wygłupiaj robiąc głupie miny. Zrób to jednak w ten sposób by dziecko nie poczuło, że się z niego wyśmiewasz.

 

Gdy Twoje dziecko prowokuje i jest niegrzeczne
Nie pozwól się sprowokować gdy dziecko Cię zaczepia. Może się zdarzyć, że malec będzie niezadowolony a powodem tego stanu może być wszystko i nic. Nie dawaj więc satysfakcji dziecku i nie pozwól wciągnąć się w jego grę. Najlepiej odpowiadaj obojętnością.Przypomnij dziecku o tym, co najbardziej lubi. Może to talerz pełen ulubionych naleśników albo wspólne pieczenie ciasteczek. Podsunięcie dziecku kilku ulubionych przez nie rzeczy, gdy jest w złym nastroju, może znacznie poprawić mu humor. Zastanów się nad swoim nastrojem. Zły humor jest zaraźliwy. Żeby dziecko nie było złe, dobrze jest po prostu poświęcić mu więcej czasu. Czasem marudzenie jest efektem braku czułości ze strony rodziców. Jeśli chcesz poprawić dziecku humor, nie zadręczaj go rzeczami, których nie lubi. Gdy dziecko ma chandrę, na pewno nie wybieraj się z nim kupować butów albo po prostu włóczyć się po sklepach.Jednym z najprostszych sposobów jest położenie dziecka spać. Zwyczajna drzemka a co za tym idzie więcej snu, zapobiegnie nieznośnemu zachowaniu.Dziecko jest niegrzeczne również w przypadku gdy ma za dużo wrażeń. Często nie mogą się oprzeć zapachom, dźwiękom i odczuciom, które na dzieci starsze już nie działają tak bardzo. Może się zdarzyć, że wszystkie te elementy przyciągają uwagę jednocześnie. Wtedy mogą przeciążać dziecięce zmysły. Jeśli więc Wasze dziecko jest bardzo podatne na takie bodźce, zabierz dziecko z rozentuzjazmowanego otoczenia. Spróbuj je uspokoić. Gdy minie już podniecenie, zastosuj techniki relaksacyjne. Możesz zaśpiewać spokojną piosenkę, czytanie ulubionej bajki, podanie szklanki mleka lub wysokobiałkowej przekąski.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • yvonta Ja najczęściej w takiej sytuacji pytam moją prawie już 3 córę czy chce porozmawiac, kładziemy się wtedy na łóżku i się przytulamy i na nią to działa :)

  05-11-2011 18:48:41

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

 • Czym mogę jeszcze zadziwić?

  Stoi na jednej nodze, dobrze maszeruje, potrafi przeskoczyć przez sznurek umieszczony 5 cm nad podłogą. Rysuje...

 • Jeszcze kilka rad do jadłospisu

  Ryby jako jeden z najzdrowszych pokarmów powinny być obecne w diecie dziecka. Znakomicie chronią przed...

 • Niewiele zmian w diecie. Jemy więcej

  W diecie dziecka w tym wieku nie ma wielu zmian. Zwiększona zostaje tylko nieco ilość produktów, a...

 • Zabawa - pomocna w nauce sprzątania

  Denerwują Was porozrzucane zabawki, nieład w całym mieszkaniu? To dobry moment by nauczyć dziecko sprzątania.

 • Piekielne dwulatki

  W wykonaniu bliźniąt okres ten przebiega trudniej i gwałtowniej. Choć wiele potrafią, sporo rzeczy jest poza ich...

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!