oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2014-12-02

Krem BB czy podkład?

Krem BB to alternatywa dla podkładu. Świetnie kryje, nawilża skórę i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Jakie są różnice między tradycyjnym podkładem a kremem BB?

Galeria

Krem BB to produkt wielofunkcyjny, idealny na miarę naszych czasów. Przy jednej aplikacji zapewniamy skórze nawilżenie, ochronę przed promieniowaniem i ujednolicenie kolorytu twarzy. Czym jednak różni się od tak dobrze nam znanego podkładu?

 

Nawilżanie

Zazwyczaj aplikacja podkładu powinna być poprzedzona nałożeniem kremu nawilżającego. Kosmetyki te mają tendencje do wysuszania lub ściągania skóry. Nawet jeśli zaraz po aplikacji wszystko wydaje się w porządku, to po kilku godzinach lub całym dniu, na twarzy mogą pojawić się efekty pękania lub łuszczenia się skóry. Kremy BB zostały tak opracowane, aby jednocześnie nadawać skórze kolor i nawilżać ją. Zawierają składniki aktywne, które spotykamy w kremach na dzień, dlatego bez problemu radzą sobie z utrzymaniem odpowiedniej bariery wodno-lipidowej skóry.

 

Krycie

Podkłady, zwłaszcza kryjące, bez problemu radzą sobie z pokryciem wszelkich niedoskonałości. Kosztem jest jednak bardzo często efekt maski i pozbawienie skóry możliwości oddychania. Kremy BBzapewniają trochę lżejsze krycie, ale dbają o nawilżenie skóry. Oczywiście, istnieje wiele podkładów nawilżających, jednak zazwyczaj kremy BB bogate są w większą ilość składników utrzymujących prawidłowe nawodnienie skóry. Na przykład krem BB marki Garnier zawiera również elementy korygujące, dlatego z powodzeniem kryje niedoskonałości i można go używać zamiast podkładu lub jako bazę pod makijaż twarzy.

 

Konsystencja

Kremy BB mają konsystencję zazwyczaj lżejszą niż podkłady, dlatego ich aplikacja nie wymaga naciągania skóry, co jest szczególnie niekorzystne dla osób z cerą suchą. Podkłady mogą występować w wersjach lżejszych, płynniejszych, jak i gęstszych. Istnieją także podkłady sypkie, najczęściej mineralne. Kremy BB łatwo się rozprowadzają i dopasowują do koloru skóry, dzięki czemu bardzo ciężko jest przesadzić i uzyskać nienaturalny efekt.

Dobrze dopasowany krem BB jest w stanie delikatnie poprawiać problemy, z jakimi boryka się cera. Wiele z nich zawiera takie elementy, jak witamina E, masło shea, gliceryna, olej jojoba czy filtry, które przez cały dzień dbają o dobrą kondycję skóry twarzy.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!