oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-05-24

Naturalny olejek na kolkę u niemowląt

Kolka niemowlęca to dolegliwość uciążliwa nie tylko dla malucha, ale także dla młodej mamy. Nie ma najlepszej recepty na uniknięcie kolki, są jednak metody aby ją załagodzić. Zdarza się także, że większe dzieci cierpią na bóle brzuszka związane z niestrawnością.

Galeria

A więc drogie eko-mamy aby pomóc sobie i swojemu maluchowi, możecie samodzielnie stworzyć naturalny olej, która posłuży Wam do relaksującego masażu bolącego brzuszka.

 

W skład olejku wchodzi:
- Rumianek, posiadający właściwości rozkurczowe i łagodzące, nie posiadający przy tym żadnych działań ubocznych, które mogłyby wpłynąć negatywnie na samopoczucie malucha.
- Lawenda , podobnie do rumianku działa rozkurczowo i antyseptycznie, ale przede wszystkim zawarte w niej olejki lotne działają uspokajająco.
- Oliwa z oliwek, to prawdziwe bogactwo witamin i składników silnie nawilżających skórę, w tym skórę niemowlęcia. Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnych oliwek nie zawiera ona oleju mineralnego, który jest substancją ropopochodną. Oliwę z oliwek można też zastąpić olejem ze słodkich migdałów.

 

Składniki do wytworzenia mikstury najlepiej kupować z certyfikatem ekologicznym, co daje gwarancję , że podczas procesu uprawy nie zostały zastosowane żadne chemiczne środki ochrony roślin. Można użyć także roślin wyhodowanych we własnym ogródku  Produkty rolnictwa ekologicznego dostępne są w niektórych sieciach handlowych oraz w ekologicznych sklepach internetowych.


Aby stworzyć olejek na kolkę potrzebujecie:

- 100 gr suszonych kwiatów rumianku
- 50 gr suszonych kwiatów lawendy
- 400 ml oliwy z oliwek

Przygotowanie:
Zmieszaj kwiaty rumianku i lawendy w dużym słoju i zalej oliwą, tak aby pokryła kwiaty w całości. Zakręć słoik i odstaw w ciepłe miejsce na 2 tygodnie. Po 2 tygodniach, gdy kwiaty puszczą już sok, odcedź olej i przelej go do butelek. Preparat można przechowywać w ciemnym miejscu przez 6 miesięcy. Nie należy go stosować u dzieci poniżej 3 miesiąca życia.

Zastosowanie:
Wylej odrobinę przygotowanego oleju na ręce i masuj brzuszek dziecka kolistymi ruchami, w kierunku wskazówek zegara. Masaż ma działanie rozgrzewające, które potęguje rozkurczowe działanie lawendy oraz rumianku.

Agnieszka Zatorska - Jakubowska

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!