oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2012-05-10

Niepewne ojcostwo - trudny temat...

Każde dziecko powinno mieć dwoje kochających je rodziców. Niestety zdarza się, że nie zawsze sytuacja rodzinna jest w pełni klarowna. Coraz częściej bowiem mężczyźni borykają się z problemem niepewnego ojcostwa, który niestety w wyraźny sposób rzutuje na ich relację z dzieckiem. Jak sobie z tym poradzić?

Galeria

Dla mężczyzny fakt bycia biologicznym ojcem jest niezwykle istotny. Kobieta zawsze ma 100% pewność co do tego, że jest matką swojego dziecka. Mężczyzna niestety w tak komfortowej sytuacji już nie jest. Chociaż przeważnie podejrzenia o brak pokrewieństwa pomiędzy domniemanym ojcem a dzieckiem są nieuzasadnione, to ta rozwijająca się niepewność sprawia, że związek partnerów zostaje wystawiony na ciężką próbę. Co więcej niestety nie ulega również wątpliwościom, że mężczyzna, który nie jest pewny swojego ojcostwa nie potrafi całkowicie poświęcić się wychowaniu i opiece nad dzieckiem. Sytuacja taka jest zatem niekorzystna dla wszystkich stron.


Wątpliwości dotyczące biologicznego ojcostwa danego mężczyzny mogą pojawić się w różnych sytuacjach. Zazwyczaj są one związane z chwilowym kryzysem w związku lub też pojawiają się wówczas, gdy na światło dzienne wychodzą nieznane nam wcześniej sprawy czy okoliczności. Przeważnie partnerom udaje się rozwiać wątpliwości i przetrwać kryzys. Co jednak, jeśli wątpliwości nie mijają a niepewność narasta pomimo licznych rozmów i mediacji? Wówczas rozwiązaniem jest genetyczne ustalenie ojcostwa.


Przede wszystkim należy podkreślić, że większość wyników badań w kierunku ustalenia ojcostwa potwierdza biologiczne pokrewieństwo osób uczestniczących w teście. Taki wynik jest jednak dla mężczyzny niezwykle ważny. Dlaczego? Dlatego, że jego wątpliwości zostają raz na zawsze rozwiane i zyskuje on 100% pewność co do swojego biologicznego ojcostwa.

W jaki sposób przeprowadzane jest badanie w kierunku ustalenia ojcostwa?
Wiele osób boi się poddać tego typu testowi z uwagi na strach przed bolesną procedurą pobrania materiału. Obawy te są jednak nie uzasadnione ponieważ taki test jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Materiał do badania stanowi wymaz z wewnętrznej strony policzka, który można z powodzeniem pobrać samodzielnie w domu przy pomocy zakupionego wcześniej zestawu testowego.
Pewność takiego testu wynosi 100% przy wykluczeniu ojcostwa lub powyżej 99,99% przy jego potwierdzeniu. Więcej informacji na temat samego badania możesz uzyskać na stronie internetowej – Ustalenie ojcostwa w testDNA
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

 • Kuwada – męski poród?

  Ty masz zachcianki, nie możesz się na nic zdecydować, jesteś bezsilna i płaczesz bez powodu. A jak Twój...

 • Fotelik samochodowy

  Zakup fotelika samochodowego, to nie lada wyzwanie. Musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia, ale też możliwość...

 • Czym grozi późne ojcostwo?

  O tym, że wiek kobiety ma wpływ na przebieg ciąży i zdrowie dziecka, wiedzą wszyscy. Okazuje się jednak, że wiek...

 • Zabawa z tatą

  Nie masz pomysłu na zabawę ze swoim dzieckiem, oto kilka przydatnych podpowiedzi.

 • Pierwsze dni w domu

  Właśnie na świecie pojawiło się Twoje dziecko. Takie malutkie i kruche. Żona cała w skowronkach, a Ty jesteś...

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!