oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-07-15

Nowe wyzwania a wraz z nimi kolejny etap w rozwoju Twojego dziecka

Choć coraz sprawniejsza i silniejsza, Twoja pociecha nadal z wyglądu przypomina małego niemowlaka.

Galeria

Malec coraz śmielej pokonuje nowe przeszkody: każde krzesło jest dla niego wielkim, intrygującym wyzwaniem. Wspinaczka sprawia dziecku w tym wieku prawdziwą przyjemność, a do tego rozwija jego zdolności motoryczne.

 

Wystający brzuszek i pozorne płaskostotpie
Wielu rodziców martwi się wystającym brzuszkiem dziecka i pozornym płaskostopiem. Zupełnie niepotrzebnie – mniej więcej za rok lub dwa mały bębenek stanie się mniejszy i niewystający, kiedy wzmocnią się mięśnie brzucha, natomiast płaskostopie zniknie, gdy tłuszczyk, który otacza łuki stóp, spłaszczy się i stanie się niewidoczny. Stanie się to z pewnością, zanim maluch skończy przedszkole, oczywiście pod warunkiem, że do tego czasu nie będzie jadł zbyt wiele słodyczy.

 

Mowa
Dziecko z wielką przyjemnością uczy się coraz to nowych rzeczy, jakie pokazują mu dorośli. Z łatwością chłonie wszystkie nowości, uwielbia słuchać nowych historyjek lub piosenek i stara się je powtarzać. Dziecko z sukcesem składa słowa w dwuwyrazowe frazy typu: „Daj lalę”, „Pokaż to”. Z wielkim przejęciem opowiada o historyjkach namalowanych w jego książeczce – a sztuka to nie lada, ponieważ jego zasób słów nadal nie przekracza magicznej liczby 100. Oprócz tego, że mówi coraz płynniej, rozumie już prawie wszystko. W tym wieku potrafi wykonać dwustopniowe polecenia, np. pójść do drugiego pokoju i przynieść z niego przedmiot, o który prosiłaś.

 

Zaciekawienie gażdzetami a także rozwój wyobraźni
Dziecko w tym wieku zaczyna powoli rozumieć, na czym polega działanie aparatu telefonicznego – chętnie przyciska słuchawkę do ucha i z przejęciem słucha swojego rozmówcy. Świadczy to o zaawansowanym rozwoju wyobraźni dziecka, które nie widząc osoby, z jaką rozmawia, potrafi sobie ją zwizualizować.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • andziakadula TAK! moj synek wie do czego sluży telefon, pilot, który kieruje w stronę telewizora i inne zabawki dla dorosłych bardziej go zachwycają od swoich zabawek.

  06-04-2011 23:42:52

  zgłoś naruszenie
 • lilithbb I już wiem dlaczego córa ciągle wspina się na krzesło ;)

  01-02-2012 08:39:51

  zgłoś naruszenie
 • yvonta żadna zabawka nie daje tyle radochy co telefon mamusi ;)

  27-06-2012 11:32:49

  zgłoś naruszenie
 • yvonta moja córa dość szybko nauczyła się mówić

  12-08-2012 15:55:06

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!