oceń Ocena:
***

|

|

rozmiar czcionki

2010-06-22

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu

Organizm kobiety od pierwszych dni po zapłodnieniu może zapewnić cały kalejdoskop różnego typu objawów. Począwszy od natrętnych myśli, niezidentyfikowanych uczuć, a na przykrych dolegliwościach kończąc. Czy jednak kobiety potrafią rozpoznać te sygnały?

Galeria

Niektóre panie intuicyjnie wyczuwają, że są w ciąży zanim jeszcze ciało zaczyna wysyłać jakiekolwiek sygnały. Inne wszystkie wczesne objawy próbują wytłumaczyć niestrawnością, przesileniem wiosennym czy stresem w pracy. Pierwsze objawy ciąży niektóre kobiety zauważają już kilka dni po zapłodnieniu, innym zajmuje to znacznie więcej czasu.


Objawy subiektywne
Pierwsze sygnały świadczące o ciąży są najczęściej bardzo subiektywne. Kobiety często nie wiedząc jeszcze o tym, że zostaną mamami, zaczynają bardzo dużo myśleć o dziecku, jedne bardzo go pragnąc a inne wręcz przeciwnie. U wielu pojawia się przemęczenie i złe samopoczucie – często tłumaczone przeziębieniem (zwłaszcza, że po zapłodnieniu temperatura ciała kobiety nieco wzrasta i wynosi ok. 37 st. C), przesileniem wiosennym czy stresem w pracy. Do tego mogą pojawić się zawroty głowy, nudności a niekiedy wymioty oraz jadłowstręt – co nierzadko tłumaczone jest problemami żołądkowymi. Jak więc widać większość z tych objawów może być całkiem racjonalnie wytłumaczona. Skąd więc masz wiedzieć, że zostaniesz mamą?

 

Objawy obiektywne
O tym, że jesteś w ciąży z pewnością dowiesz się dzięki obiektywnym objawom. Zaliczamy przede wszystkim brak miesiączki. Jednak z tym, wydaje się tak pewnym, objawem ciąży też należy uważać. Zdarza się niekiedy, że do opóźnienia krwawienia dochodzi w wyniku np. długiej podróży, choroby czy problemów hormonalnych. Dlatego, kiedy spóźnia się okres najlepiej zrobić test ciążowy (najnowsze dają nawet 98% pewność). Następnym krokiem jest wizyta u ginekologa, który może zlecić dodatkowo badanie krwi na stężenie gonadotropiny kosmówkowej (hCG) – hormonu produkowanego podczas ciąży. Po tych badaniach będziesz wiedziała już na 100%, że zostaniesz mamą.
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • andziakadula dziwi mnie to że niektore kobiety wogóle nie mają żadnych oznak ciąży i czasami się dowiadują bardzo pożno o ciąży

  04-04-2011 21:48:23

  zgłoś naruszenie
 • Mandolina17 moim pierwszym objawem był brak miesiączki..za to zero objawów aczkolwiek bardzo polubiłam spac a to dziwne w moim przypadku kiedyś mało spałam a teraz...o boże:)Pzdr mamy

  20-09-2011 08:51:49

  zgłoś naruszenie
 • tataLUKA u mnie były mdłości...i to takie, że z łózka wstać nie mogłam :/

  31-01-2012 15:57:21

  zgłoś naruszenie
 • lilithbb U mnie ból piersi i brak miesiączki. A także śluz.

  01-02-2012 08:25:28

  zgłoś naruszenie
 • yvonta u mnie najpierw były wymioty i brak okresu

  19-03-2012 13:10:11

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!