oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-07-21

Trzydziesty trzeci tydzień ciąży

33. tydzień ciąży to czas ciągłego i bardzo intensywnego rozwoju mózgu dziecka.

Galeria

Ale śmiesznie! Zawsze widziałem światło tak samo a teraz moje źrenice potrafią się zwęzić lub rozszerzać. Dzięki temu poprawiła się ostrość mojego widzenia. Zresztą moje zmysły są już w pełni rozwinięte i poznaję wodny świat, w którym jestem.
Mój mózg bardzo szybko rośnie a razem z nim moja głowa. Po urodzeniu będę miał nieproporcjonalnie dużą głowę, ale to zupełnie normalne u noworodków.
Mamo teraz moja prośba: kiedy jesz posiłki pamiętaj, że teraz wzrasta zapotrzebowanie mojego organizmu na tłuszcze i białko. Stosuj zbilansowaną dietę i używaj dobrej jakości produktów do przygotowywania posiłków.
Może się zdarzyć, że Twoje nadgarstki i palce będą obolałe i zdrętwiałe. To syndrom kanału nadgarstka, który zdarza się wielu ciężarnym oraz osobom, które są narażone na często powtarzające się czynności (pisanie na komputerze, ręczne pisanie). Tak jak kostki u nóg wypełniają się płynem tak samo dzieje się z nadgarstkami, ale nie martw się to powinno ustąpić zaraz po porodzie. Przyniesie Ci ulgę odciążenie nadgarstków, możesz także stosować opaskę, która utrzyma je wyprostowane.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!