oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-07-18

Trzydziesty drugi tydzień ciąży

Już w 32 tygodniu ciąży płuca dziecka są przygotowane do pełnienia swojej funkcji po porodzie.

Galeria

Podpowiem Ci Mamo co może mnie uspokoić, kiedy się urodzę. Najlepszym sposobem będzie delikatne kołysanie mnie w górę i w dół - wtedy będę miał wrażenie, że znów unoszę się wewnątrz Ciebie w macicy. I przytulanie! Zwłaszcza do serca, bo będzie to dźwięk i rytm bardzo mi znajomy. Teraz słyszę go cały czas.
Moje płuca już potrafią prawidłowo oddychać. Wprawdzie wciąż jest to płyn owodniowy a nie powietrze ale wszystko jest w tym obszarze gotowe do narodzin.
Mamo ważne żebyś bardzo na siebie uważała, ponieważ zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia stanu przedrzucawkowego. Kiedy zauważysz u siebie wzrost ciśnienia, gwałtowny przyrost wagi, puchnięcie twarzy, silne bóle głowy i zaburzenia widzenia natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub położną!
Czasem czuję, że uderzasz brzuchem o jakieś meble. Chyba nadszedł moment, w którym Twój zmieniony punkt ciężkości i rozluźnione stawy sprawiają, że potykasz się o własne nogi. Nic nie da się na to poradzić, ale to zawsze dobra wymówka by zwolnić tempo życia.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!