oceń Ocena:
***

|

|

rozmiar czcionki

2011-07-21

Trzydziesty dziewiąty tydzień ciąży - przygotowania do porodu

W 39. tygodniu ciąży w organizmie dziecka rozpoczyna się produkcja dużych ilości hormonu stresu.

Galeria

Nadal przygotowuję do porodu. Mój organizm zaczyna wydzielać hormon stresu, którego w czasie porodu wytworzy więcej niż w jakimkolwiek innym momencie życia.
Ciekaw jestem jaki będę miał głos? Mój pierwszy płacz usłyszysz tuż po porodzie. Trochę będzie w nim pewnie skargi, bo mi u Ciebie bardzo dobrze Mamo ale tak naprawdę to udowodnię nim, że umiem oddychać… A może nie będę płakać? Jeśli uda mi się zacząć oddychać swobodnie bez krzyku to przywitam się z Wami cichutko.
Dalej gromadzę tkankę tłuszczową i rosnę. Zdecydowanie już tutaj za ciasno a skurcze macicy dodatkowo zmniejszają moją przestrzeń.
Ależ Ty się Mamo denerwujesz! Nie wiesz, czy to skurcze przepowiadające, czy też porodowe, prawda. Różnica jest taka, że skurcze porodowe mają pewną cykliczność i regularność i nie znikają po „rozchodzeniu”. Sprawdziłaś już jaki rodzaj skurczy teraz masz? Fałszywy alarm, jeszcze trochę u Ciebie posiedzę. Bądź jednak czujna, bo taki „poród pozorny” może zamienić się w faktyczny, wiec jeśli odczuwasz skurcze co 5min i trwa to dłużej niż godzinę lepiej pojedź do szpitala. Może się zdarzyć, że nim wystąpią skurcze odejdą Ci wody. Wtedy od razu skontaktuj się z lekarzem lub położną, by poradzili Ci co zrobić.
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!