oceń Ocena:
****

|

|

rozmiar czcionki

2011-06-04

Owulacja i zapłodnienie

2. tydzień ciąży to tak naprawdę okres tuż przed zapłodnieniem, a zatem czas, w którym tak naprawdę kobieta nie jest jeszcze w ciąży, a zatem nie może również czuć jej wczesnych objawów.

Galeria

Już zbliża się owulacja. Komórka jajowa za chwilę zostanie uwolniona do jajowodu, i w czasie swojej podróży zostanie zapłodniona. Najczęściej dochodzi do tego w części zwanej bańką jajowodu. Innymi słowy komórka ta wędruje już na spotkanie z plemnikami. Mają one specjalna substancję, która rozpuszcza osłonkę komórki jajowej i pozwala przedostać się do środka. To strasznie ciekawy wyścig, bo startuje w nim blisko 200mln plemników, wygrywa tylko jeden. Plemniki mają jeszcze jedną właściwość, żyją w jajowodzie ok.48 godzin jeśli nie natrafią na komórkę jajową. Zawsze mogą na nią poczekać nawet 2 dni. Dlatego nie trzeba się przejmować, że kochaliście się nie w dniu owulacji, jest jeszcze szansa, że dojdzie do zapłodnienia i powstanie malutki człowiek.
Uwaga! Dzięki waszej miłości właśnie powstałem ! Niemal natychmiast złączone komórki zaczęły się dzielić i teraz wyglądam trochę jak połączone bańki mydlane. Zacząłem swoją pierwszą podróż przez ok.12 cm jajowód. Może odległość niewielka, ale trwa aż 5 dni!
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!