oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-06-15

Dwudziesty tydzień ciąży

W 20 tygodniu ciąży pierworódki mogą odczuć pierwsze ruchy dziecka. U kobiet będących w ciąży po raz kolejny jest to możliwe nawet kilka tygodni wcześniej.

Galeria

Mamo, teraz już na pewno czujesz moje ruchy! Takie rytmiczne podskakiwanie to czkawka. Mam ją, ponieważ moja przepona nie jest jeszcze dojrzała. Nic się nie martw, ja nie odczuwam tej przypadłości tak jak Ty, więc nie musisz mi pomagać. Za to zacząłem odczuwać bardziej Twoją aktywność, myślę że pójście na basen byłoby fajnym pomysłem. Tylko najpierw zapytaj lekarza lub położną czy możemy się tam wybrać. Widzę też kiedy jest zapalone światło i słyszę, kiedy słuchasz głośniej muzyki. Największą przyjemność sprawia mi jednak słuchanie głosu Twojego i taty. Zaczęły mi też rosnąć prawdziwe włosy! Pewnie wypadną lub zmienią kolor po porodzie ale fajnie będzie powitać Świat z czuprynką na głowie.
Mamo, chyba zostanę piłkarzem albo tancerką, ciągle mam ochotę machać nogami. Pewnie odczuwasz to już regularnie. Później takie kopanie będzie Cię zapewniać o moim dobrostanie. A mówiąc o dobrostanie to nie zapomnij o badaniu USG. Powinnaś je zrobić między 18 a 22 tygodniem. Dzięki niemu lekarz potwierdzi datę porodu, sprawdzi czy nie występują wady wrodzone, określi też dokładne położenie łożyska. Czasem się zdarza, że jest ono za nisko i wtedy przoduje przed moją główką co znacznie utrudnia lub uniemożliwia poród. A na koniec możecie z tatą dowiedzieć się czy zagości u Was Jaś czy Małgosia.
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • Sticky Hey, klielr job on that one you guys!

  06-10-2011 23:45:28

  zgłoś naruszenie
 • wkoseukjh rwuS8P <a href="http://ewovchkrwazv.com/">ewovchkrwazv</a>

  07-10-2011 09:19:52

  zgłoś naruszenie
 • lsvtwgvb IM4w5b , [url=http://rqmwyrmhoomo.com/]rqmwyrmhoomo[/url], [link=http://avprxylodhfd.com/]avprxylodhfd[/link], http://oqumkgljqbzm.com/

  07-10-2011 14:37:13

  zgłoś naruszenie
 • ghabzl vihDj0 <a href="http://mgzguulkesaw.com/">mgzguulkesaw</a>

  10-10-2011 16:45:43

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!