oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-07-25

Pieluszki wielorazowe

W dzisiejszych czasach trudna wydaje się racjonalna odpowiedź na pytanie: dlaczego stosować pieluszki wielorazowe? Przecież nie posiadają one tych wszystkich zalet, które współcześni rodzice tak cenią w jednorazówkach. Nie są tak chłonne, trzeba je prać, trudno je kupić i przede wszystkim są drogie. Ale czy na pewno?

Galeria

Rzeczywiście nie są tak powszechnie dostępne jak pieluszki jednorazowe, ale przecież mamy Internet, gdzie można je kupić w sklepach z artykułami dla małych dzieci. Cena także jest wysoka, ponieważ koszt ponoszony jest jednorazowo. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że większość maluchów korzysta z pieluszek przez ok. 2,5 roku, a jak obliczono suma wydanych pieniędzy na jednorazówki przez ten okres znacznie przewyższa koszt pieluszek materiałowych. Poza tym istnieje też możliwość zakupu pieluszek na aukcjach internetowych za znacznie niższą cenę.


Jakie jeszcze zalety kryją w sobie wielorazowe pieluszki materiałowe?
Przede wszystkim są zdrowsze od jednorazówek. Nie posiadają w sobie tworzyw sztucznych, ani żadnych związków chemicznych mogących powodować uczulenia. Tkaniny, z których są wykonane są przewiewne, co zmniejsza prawdopodobieństwo odparzeń oraz możliwość przegrzania jąderek u chłopców. Jeszcze jedna zaleta to ich wspaniale kolory i wzory. W niektórych zestawach każda pieluszka jest inna. Każda mama wybierze na pewno coś dla siebie. Do tego dzięki swojej budowie wspomagają prawidłowy rozwój bioderek niemowlęcia.


Wcześniejsze nocnikowanie
Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną zaletę, która objawia się dopiero w późniejszym okresie pieluszkowania. Dzieci rodziców którzy, postanowili używać tego rodzaju pieluszek znacznie wcześniej uczą się korzystania z nocnika. Więc może warto w nie zainwestować?
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!