oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-06-04

Trzeci tydzień ciąży - objawy

W trzecim tygodniu ciąży kobieta zazwyczaj jeszcze nie wie o swoim stanie. Ważne jest, aby już teraz dbać o zdrowe odżywianie i zrezygnować z leków, papierosów oraz alkoholu - najlepiej zmienić tryb życia już na etapie planowania ciąży.

Galeria

Witaj Mamo! Jeszcze pewnie nie wiesz, że jestem ale ja już na dobre w Tobie zamieszkałem. Na razie jeszcze nie przypominam małego człowieka ale uwierz, że zachodzą we mnie ogromne zmiany! Od teraz aż do 13 tygodnia będą kształtować się moje narządy i wygląd. Dlatego bardzo ważne byś przyjmowała kwas foliowy. I koniecznie zdrowo się odżywiaj. Zapewni to dobry rozwój dla mnie i ładą figurę dla Ciebie. Proszę pamiętaj też, że teraz, kiedy wszystko we mnie powstaje, alkohol i leki mogą mi bardzo zaszkodzić. Nie przyjmuj sama żadnych leków a zwłaszcza ASPIRYNY. Najlepiej skonsultuj z lekarzem leki, które chcesz przyjmować. Kiedy staracie się z Tatą o dziecko pamiętajcie, że dym tytoniowy też jest bardzo szkodliwy.


Opisze Ci jak wyglądam – naukowcy nazywają mnie teraz zygotą. Czyli zbiorem szybko dzielących się komórek. Mam wielkość główki od szpilki (0,15mm) Pod koniec trzeciego tygodnia zagnieżdżę się wygodnie w macicy. Ten proces to implantacja. Może wtedy wystąpić małe krwawienie, ponieważ muszę mocno się w Ciebie wtulić. Komórki mojej zewnętrznej ścianki wnikają w ścianę macicy i naczynia krwionośne, powstanie z tego łożysko, czyli nasz łącznik. Tutaj t będę rozwijał się przez kolejne tygodnie. Pierwszy okres mojego życia zwany poczęciem został właśnie zakończony. Moje komórki wewnątrz osłonki podzieliły się już na 3 warstwy, z których powstaną różne elementy mojego ciała.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!