oceń Ocena:
*

|

|

rozmiar czcionki

2012-08-17

Poród w wodzie

Poród w wodzie bardzo często wzbudza zainteresowanie kobiet ze względu na fakt, że woda przynosi ulgę przy bólach miesiączkowych lub gdy są zestresowane. Jeżeli zastanawiasz się nad porodem w wodzie to rozważ wynajęcie basenu porodowego, z którego mogłabyś skorzystać w domu lub zabrać na oddział porodowy, jeżeli szpital nie jest w niego wyposażony.

Galeria

Zalety.

Jak pokazują badania woda pozwala się odprężyć, co zmniejsza ból oraz konieczność zastosowania znieczulenia. Poród w wodzie bardzo często odbywa się w o wiele swobodniejszej i mniej szpitalnej atmosferze, daje poczucie bycia pod indywidualna opieką lekarza i położnej, a co ważniejsze pomaga radzić sobie z bólem. Jeśli będziesz chciała to będzie możliwość zastosowania znieczulenia w postaci mieszaniny gazu i tlenu, ale jest to jedyna, możliwa forma znieczulenia w przypadku porodu w wodzie.

Zaraz po urodzeniu dziecko wykona jeden oddech, gdy dotrze na powierzchnię wody. Kiedy to zrobi, może zostać zanurzone do połowy w wodzie i oparte o Twoje ciało, tak by było mu ciepło.


O czym warto pamiętać:
- Powinnaś być w aktywnej fazie porodu zanim wejdziesz do wody, szyjka macicy powinna być rozwarta na minimum 5 cm. Zanurzenie się w wodzie zbyt wcześnie może spowolnić skurcze.

- Pij duże ilości wody będąc w basenie. Będąc w basenie powinnaś unikać odwodnienia i przegrzania.

- Jeżeli skurcze zwolnią, powinnaś wyjść z wody i trochę pochodzić. Jak poczujesz, że skurcze się nasilają będziesz mogła swobodnie wrócić z powrotem.

- Korzystając z basenu przygotuj się na możliwość zmiany pozycji. Możesz uklęknąć, opierając się rękami o brzegi basenu lub przykucnąć. Sama zobaczysz która pozycja będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

 

 

 

 

Opracowane na podstawie "Twoja ciąża, tydzień po tygodniu"

Agata Pawlicka

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!