oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-07-21

Czterdziesty tydzień ciąży i poród

40. tydzień ciąży to najlepszy czas na poród.

Galeria

Nie mam chyba za dużego wyboru. Strasznie ciasno zrobiło się wewnątrz macicy i chyba muszę ruszyć w drogę ku Światu. Chociaż przyznam, że chętnie posiedziałbym jeszcze w Twoim cieple. Mimo tego bardzo chciałbym już się z Wami spotkać, żebyś mogła zobaczyć jak wyglądam. Mogę podpowiedzieć, że zgromadziłem duży zapas tłuszczyku, więc będzie ze mnie pucołowaty bobas.
Lekarze za to porównują mnie trochę do wielbłąda, ponieważ zdążyłem zgromadzić zapas skrobi w wątrobie, która będzie przetwarzana na glukozę i dodatkową ilość płynu. Pozwoli mi to przetrwać poród i kolejny dzień bez jedzenia lub z małą jego podażą. Możliwe jest przecież to, że w Twoich piersiach nie ma wystarczającej ilości mleka w stosunku do moich potrzeb. Nie martw się, jeśli będziesz mnie regularnie przystawiać do piersi Twój mózg będzie otrzymywał informację jaka ilość pokarmu jest mi potrzebna i wszystko się ułoży.
Twój organizm zaczął produkować więcej estrogenów, wywołują one zmiękczanie i skracanie szyjki. Chyba pora na mnie. Do zobaczenia!
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!