oceń Ocena:
****

|

|

rozmiar czcionki

2010-07-01

Protestuję przy ubieraniu

Protesty przy ubieraniu to wynik walki o niezależność. Można sobie z tym dość łatwo poradzić.

Galeria

Najprostszą, a jednocześnie najskuteczniejszą radą na protesty podczas ubierania jest zmiana kolejności działań: najpierw śniadanie, a potem dopiero kompletowanie garderoby. Możecie też bawić się w rozmowy z koszulką lub chowanie główki (rączek, nóżek, brzuszka itd.) w kolejnych ubrankach dziecka. Jeśli Twoje dziecko zrywa z siebie pieluszkę krótką chwilkę po jej nałożeniu, nie warto mu jej na siłę zakładać. Jeśli nie jest zbyt zimno, niech pobiega w samych majteczkach – być może właśnie nadeszła pora na naukę załatwiania się do nocnika. W tym wieku dziecko umie już w porę zasygnalizować potrzebę zrobienia siusiu lub kupki, choć jeszcze czasem może się zmoczyć.

 

Pierwsze puzzle oraz orintacja w przestrzeni
Dziecko potrafi już tyle, że można mu kupić pierwsze puzzle. Znakomicie rozwiną wyobraźnię dziecka. Najlepiej aby składały się z kilku-kilkunastu wielkich i twardych elementów. W sklepach łatwo znaleźć układanki ze zwierzątkami lub prostymi, dobrze znanymi dziecku przedmiotami. Bardzo użyteczne są też puzzle piankowe. Możecie też nauczyć dziecko poznawać przestrzeń. Zajęciem, które znakomicie ukształtuje stosunki przestrzenne może być zabawa w poszukiwanie skarbów. Ukryj zabawkę malca w miarę dostępnym miejscu i zachęć go do odszukania jej. Wspólnie zastanawiajcie się: ,,Może jest pod dywanem?’’, ,,Może jest w szafce?’’, ,,Może jest między książkami’’ itd. Po każdym z pytań zajrzyj w miejsce, o którym mówiłaś.
Skutecznie można też zminimalizować skutki protestów podczas ubierania się. Pobawcie się w kompletowanie garderoby.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • betikul Moja młodsza córka ubiera się bardzo chętnie.Ale starsza zawsze ma problem :( lubi sukienki i jak ma założyć spodnie ryk.Ach szkoda gadać

  09-12-2010 20:16:00

  zgłoś naruszenie
 • asia_szymon Szymon ma swoje dni, raz spokojnie siedzi i da sie ubrac a raz nie i jest problem:(

  10-02-2012 12:04:06

  zgłoś naruszenie
 • yvonta moja córa uwielbia piżamki i ciężko ją namówić na normalne ubranka ;)

  01-03-2012 22:56:23

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!