oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-07-12

Przyjęcie urodzinowe

Choć jeszcze za wcześnie na wynajęcie klauna czy magika, nie znaczy, że nie warto organizować dziecku przyjęcia urodzinowego. Jeśli dobrze je zaplanujemy, dziecko może być bardzo zadowolone.

Galeria

Pozwól dziecku zaplanować małe przyjęcie. Dziecko może pomóc podjąć decyzję w kwestii zaproszonych gości, czy dekoracji, prostych gier i zabaw. Weź pod uwagę specjalne potrzeby zaproszonych. Dowiedz się czy dzieci nie cierpią na alergię, sprawdź czy mają lęk np. przed psem. Spróbujcie ograniczyć liczbę dzieci. Można podpowiedzieć regułę „jeden gość na każdy rok życia” plus dziecko. Będziemy więc organizować imprezę dla dwójki, trójki dzieci plus Twój bobas. Zamiast organizować przyjęcie, można zaprosić dziecko razem z dwójką przyjaciół np. do kina na film dla dzieci. Jeśli nie chcesz by któreś z dzieci poczuło się pominięte, można zrobić coś na kształt przyjęcia w przedszkolu, podając do jedzenia babeczki albo ciasteczka.

 

Przyjęcie
Gdy zdecydujecie się ostatecznie zorganizować małe przyjęcie, trzeba rozważyć zaproszenie rodziców gości ale tylko wtedy kiedy naprawdę jesteście do tego pomysłu ostatecznie przekonani. Trzeba pamiętać, że niektóre dzieci zachowują się lepiej, jeśli nie ma w ich pobliżu rodziców. Jeśli rzeczywiście postanowisz objąć zaproszeniem także rodziców, pamiętaj żeby mieć w zapasie wystarczającą ilość ciasta oraz napojów.Może się zdarzyć, że część dzieci w dalszym ciągu sypia w ciągu dnia. Zaplanuj więc zabawę w porze nie kolidującej z drzemką. Dobrze będzie, jeśli zabawa nie potrwa zbyt długo. Półtorej godziny w zupełności wystarczy.Możesz poprosić dziecko, żeby pomogło nakrywać do stołu. Do tego da się wykorzystać motywy z opowiadań, programów telewizyjnych i postacie filmowe. Zabierz więc maluszka do sklepu z artykułami dekoracyjnymi i pozwól mu wybrać ulubione serwetki czy talerzyki.Podczas przyjęcia podawaj małe porcje. Zamiast napełniać kubeczki do pełna, co grozi rozlaniem, nalewaj ok. 1/3 i dolewaj w razie konieczności.Unikaj jedzenia, którym dzieci mogą się zakrztusić. Staraj się by zabawy były krótkie i unikaj tych, które pobudzają do współzawodnictwa – trzylatki nie słyną ze sportowego zacięcia. Można się pobawić w „Chodzi listek”, „Budujemy mosty”, „Mam chusteczkę haftowaną” czy „Rolnik sam w dolinie”. Jeśli chcesz rozdawać nagrody, przyznawaj je wszystkim malcom i za każdą zabawą. Dobrze zapisać sobie wszystkie zabawy i przewidywany czas na każdą z nich

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

  • yvonta Niedługo tez nasz czeka taka impreza 3 latki :)

    04-01-2012 15:46:07

    zgłoś naruszenie
  • tataLUKA my mamy podwójna imprezę, urodziłam swoją córeczkę w swoje urodziny-najcudowniejszy prezent!!! :)

    30-01-2012 14:54:31

    zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!