oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-07-15

Dwudziesty dziewiąty tydzień ciąży

W 29. tygodniu ciąży dziecko zaczyna reagować na zmiany temperatury.

Galeria

Mamo chyba byłaś na jakiejś dyskotece? Strasznie dużo świateł widziałem wczoraj. Czułaś jak się wiercę? Odwracałem się za źródłem światła i dźwięku a tyle tego było.
Zacząłem też reagować na zmianę temperatury, ale nie bój się jeśli planowałaś brać ciepło-zimne prysznice by zapobiec rozstępom i obrzękom. Poradzę sobie dzięki tkance tłuszczowej, którą wciąż gromadzę. A wiesz, że mój mózg nauczył się regulować temperaturę ciała? I dalej rozwijam swoje umiejętności. Myślę, że nie dałbym sobie rady poza Twoim ciałem ale chciałbym poradzić sobie w dniu porodu.
Czy budzą Cię w nocy skurcze łydek? Przyznam szczerze, że nie wiem co może je wywoływać ale jest to typowa dolegliwość w tym trymestrze. Może to wynik obciążenia nóg, a może to niedobór minerałów. Wiem natomiast co z nimi zrobić! Jeśli złapie Cię skurcz łydki to wyciągnij stopę i spróbuj przyciągnąć palce stóp do siebie. Również rozciąganie nóg w ciągu dnia i tuż przed położeniem się spać może być pomocne.
Mogę się poskarżyć? Mam coraz mniej miejsca w macicy. Na obrazie USG lekarz może stwierdzić czy już ustawiłem się główką w dół. To najlepsze położenie do porodu.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!