oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-07-14

Dwudziesty siódmy tydzień ciąży

W 27 tygodniu ciąży u płodu wykształca się siatkówka, która umożliwia rozpoznawanie światła i cienia.

Galeria

Wykształca się siatkówka oka. Niedługo otworzę powieki. Będę mógł odbierać światła i cienie wewnątrz macicy. Mam niepowtarzalny teatr cieni! Możecie z Tatą czasem zapalać świece, lampki, będzie to dla mnie bardzo ciekawe. Muzyka też przyciągnie moją uwagę.
Dno macicy jest wyczuwalne ok. 7 cm nad pępkiem, a odległość od dna macicy do spojenia łonowego wynosi ok. 27 cm. Zachodzą kolejne zmiany w wyglądzie Twoich piersi.
Mamusiu, może ściemnieć Twoja skóra wokół brodawek i poza nimi. Nic się nie martw to zupełnie fizjologiczne zjawisko - po prostu zaznaczam swoje terytorium. Otoczka brodawki pomoże mi trafić dokładnie tam, gdzie znajdę jedzenie.
Czasem czuję jak nagle budzisz się w nocy. Masz pewnie strasznie kolorowe i wyraziste sny. Wszystko dzieje się jak zwykle przez hormony, zapewne też mózg stara się uporać ze wszystkimi Twoimi przemyśleniami.
Pamiętasz, że zawsze powtarzam, że jesteś przede wszystkim kobietą? Dlatego dokładnie nawilżaj swoją skórę i stosuj kremy na rozstępy. Nawet jeśli nie uda Ci się im zapobiec to przynajmniej zmniejszysz ich rozległość.
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!