oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-06-23

Środki pielęgnacyjne

Sklepy są pełnie akcesoriów przeznaczonych do pielęgnacji niemowląt. Wszystkie zachęcają do zakupów oryginalnym kształtem, kolorem czy zapachem. Podpowiemy Ci na co należy zwrócić uwagę wybierając produkt dla Twojej pociechy.

Galeria

Aby kąpiel była bezpieczna
W sklepach można zaopatrzyć się w różnego rodzaju sprzęty, których zadaniem jest zabezpieczenie dziecka podczas kąpieli. Są wśród nich leżaczki kąpielowe, specjalne maty antypoślizgowe, a dla nieco starszych dzieci plastikowe foteliki. O ile dobrym pomysłem jest zainwestowanie w antypoślizgową matę do wanienki, o tyle nad zakupem innych akcesoriów warto się poważnie zastanowić. Rodzice kupują wiele z nich w obawie, że nie dadzą sobie rady z kąpielą malca, a zazwyczaj już po kilku dniach świetnie idzie im to zadanie. Toteż nierzadko zakup leżaczka kąpielowego okazuje się zbędnym wydatkiem.


Mydło czy płyn do kąpieli?
Wybór tego kosmetyku zależy w dużym stopniu od preferencji rodziców. Niezależnie od tego co wolisz mydełko w kostce czy w płynie, przy zakupie zwróć uwagę na informację, od jakiego wieku może być ono stosowane. Rodzice coraz częściej rezygnują z mydła na rzecz płynu do kąpieli. Obecnie produkowanych jest wiele rodzajów tego kosmetyku. Można wśród nich znaleźć również takie, które posiadają dodatkowo substancje nawilżające np. oliwkę. Dzięki temu skóra dziecka będzie nie tylko czysta, ale również nawilżona.


A co z paznokciami?
Niemowlętom bardzo szybko rosną paznokcie, a co za tym idzie bywa, że się drapią. Dlatego bardzo istotną sprawą jest zadbanie, aby paznokcie nie były zbyt długie. Do ich obcinania można wykorzystać specjalne nożyczki, które mają zaokrąglone końce, albo wybrać małe cążki produkowane z myślą o najmłodszych. Niezależnie od tego na co się zdecydujesz musisz bardzo uważać, aby nie zrobić krzywdy maluszkowi.


Proszki do prania
W sklepach są dostępne proszki i płyny do prania oraz płukania odzieży dziecięcej. Zawierają one łagodniejsze substancje piorące. W większości są hipoalergiczne i nie zawierają dodatkowych substancji zapachowych i barwników, które mogłyby drażnić delikatną skórę dziecka. Proszków i płynów, z których korzystasz piorąc odzież pozostałych członków rodziny, możesz użyć dopiero kiedy dziecko ma skończone trzy lata (oczywiście jeśli nie jest alergikiem).
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!