oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-07-02

Świadomość używanych wokoło słów

Codzienne spacery, komponowanie zdrowych posiłków, mycie zębów i rąk, pilnowanie tysiąca drobiazgów czasem męczy i nuży. Warto jednak podjąć ten trud, bo wszystko daje efekty. Także teraz, gdy maluch szybko się rozwija.

Galeria

Dziecko rwie się do samodzielności i powinniśmy mu na nią pozwolić. Badania wykazują, że dzieci, którym wcześnie pozwala się na samodzielne jedzenie (na początku łapkami, potem przy pomocy sztućców), rzadziej wyrastają na niejadków. Oczywiście także szybciej opanowują trudną sztukę radzenia sobie z łyżką czy widelcem. Początki na pewno będą trudne, ale wystarczy trochę cierpliwości i sprytu w zabezpieczeniu otoczenia przed plamami. A radość dziecka i zapał, z jakim będzie pałaszować nowe smakołyki dadzą dużo satysfakcji.

 

Rozumienie i rozróżnianie słów
Dziecko potrafi kiwać na pożegnanie, samodzielnie stać, wkładać przedmiot do pojemnika. Jest również świadome słów „mama” i „tata”. Jednak rozumienie tego słowa może być dla was co najmniej dziwne. Dla dziecka mama i tata to tylko wy. Malucha może dziwić dlaczego do Waszych rodziców mówicie „mamo”, „tato”. Jeśli macie w domu psa, to dla dziecka słowo „pies” będzie odpowiadało tylko zwierzęciu, które dziecko widzi w domu. Dziwić go będzie, że psem nazywa się również kundelka, który spaceruje w parku. Dziecko w czternastym miesiącu najprawdopodobniej będzie umiało schylić się i podnieść przedmiot, może pewnie chodzić. Już niedługo będzie potrafiło rzucić przedmiot na ziemię, naśladując czyjś ruch. Podczas zabawy bez problemu ułoży wieżę z dwóch klocków.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

  • tataLUKA mój Maluszek już mnie naśladuje, np.wystawia język jak ja to robię :)

    30-01-2012 14:33:59

    zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!