oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-06-21

Dwudziesty trzeci tydzień ciąży

23. tydzień ciąży to okres, w którym dziecko ma już wykształcone kosteczki słuchowe. Dla przyszłej mamy jest to czas kolejnych badań.

Galeria

O! jak wyraźnie Cię słyszę Mamo! Moje kosteczki słuchowe wzmocniły się i teraz lubię Twój głos bardziej niż jakikolwiek inny dźwięk. Może poczytasz mi jakąś książkę? Albo coś z Tatą zaśpiewacie? Wydaje Ci się to głupie i niepoważne? Uwierz, że im więcej i dłużej słyszę Twój głos tym bardziej kojący i bliższy będzie mi po urodzeniu.
Czy Twój lekarz zlecił Ci badanie poziomu żelaza? Ostatnio chyba częściej czujesz się wyczerpana. Może to być spowodowane brakiem tego pierwiastka w organizmie. Żelazo jest niezbędne do produkcji erytrocytów, czyli czerwonych krwinek, które są przekaźnikami tlenu w krwi. Sprawdź, czy nie cierpisz na anemię, to się często zdarza w ciąży. Lekarz może zalecić preparaty zawierające ten pierwiastek. Możesz też zmienić dietę, chude mięso i zielone warzywa zawierają go dużo.Mamusiu jeśli nikt nie mierzył Ci ciśnienia w ciąży to zacznij się o to dopominać. W czasie ciąży może ono wzrosnąć przez zwiększoną ilość krwi. Pomoże to wychwycić nadciśnienie wywoływane ciążą, które w konsekwencji może doprowadzić do stanu przedrzucawkowego. Wcześnie wykryte nadciśnienie można leczyć, a zaniedbanie może doprowadzić do rzucawki, w konsekwencji której zostanie zmniejszony dopływ krwi do łożyska, będziesz miała drgawki i możesz stracić przytomność.
Mamusiu, a czy zapisaliście się już z Tatą do Szkoły Rodzenia? Dobrze jeśli to zrobicie, bo zawsze łatwiej będzie Wam się mną opiekować. Większość Szkół jest bezpłatna. Warto żebyście odbyli kurs, który skończy się kilka tygodni przed porodem, bo może się zdarzyć, że pojawię się na Świecie wcześniej.


 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!