oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-06-04

Jedenasty tydzień ciąży

W 11. tygodniu ciąży podczas badania ginekologicznego można posłuchać serca. Należy również wykonać badanie określające grupę krwi, które wykaże ewentualny konflikt serologiczny.

Galeria

Mamo teraz jest moment na bardzo ważne USG. Miedzy 11 a 14 tygodniem ciąży lekarz może sprawdzić, przezierność karkową. Czyli skontrolować, czy mój rdzeń kręgowy rozwinął się prawidłowo. Przy okazji możesz posłuchać mojego serca. A jest co posłuchać! Moje serce bije 2x szybciej niż Twoje. Zabierz ze sobą Tatę, na pewno będzie cieszył się równie mocno jak Ty, niech on też przeżywa tę ciążę razem z nami. W badaniu pewnie tego nie widać, ale tworzą się już moje paznokcie, mimo tego że pokrywa mnie bardzo cienka skóra to specjalne komórki już rozpoczęły pracę nad tym bym je miał.Uczę się też jak połknąć i wysiusiać płyn owodniowy. Fajna zabawa a do tego bardzo dobre ćwiczenie, które pomoże mi później jeść.

Czasem czuję, że masz zachcianki. Pamiętaj, że nie zawsze jest to, to czego potrzebuję. Nie odmawiaj sobie jednak niczego zdrowego, to akurat może być sygnał ode mnie, że brakuje jakiejś substancji odżywczej. Tym samym jeśli masz Mamo ochotę na pomarańcze, jedzenie ich sprawi, że upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Stanie się tak dlatego, że zjesz to na co masz ochotę a równocześnie dostarczysz witaminy C, która jest ważnym składnikiem do kształtowania mojego organizmu i utrzymania Twojego zdrowia. Podczas pierwszej wizyty kontrolnej, Twój lekarz lub położna przeprowadzili kilka badań krwi. Bardzo ważne jest to określające Twoją grupę krwi i czynnik Rh.Trochę obawiam się, że jeśli masz grupę Rh minus a Tata Rh plus to istnieje prawdopodobieństwo, że ja też będę miał grupę Rh plus. Jeśli tak będzie Twój organizm może potraktować mniej jak intruza i zacząć produkować przeciwciała. Może to być dla mnie bardzo niebezpieczne. Niekiedy doprowadza do poronienia. Konflikt serologiczny to także częsta przyczyna hipotrofii, to znaczy, że mogę urodzić się za mały i za słaby aby sam. Bardzo się tego boję dlatego proszę żebyś nie zaniedbała tego badania! Jeśli okaże się, że takie przeciwciała są produkowane dostaniesz zastrzyk, który zneutralizuje krwinki mogące nam zaszkodzić.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!