oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-06-14

Czternasty tydzień ciąży

Opis rozwoju płodu w 14. tygodniu ciąży oraz zmian w wyglądzie przyszłej mamy, a także dolegliwości, które mogą się w tym czasie pojawić.

Galeria

Tato, opowiadasz najśmieszniejsze kawały na świecie! Dzięki nim nauczyłem się uśmiechać, szkoda, że jeszcze nie możecie zobaczyć tego na USG. Potrafię też marszczyć brwi. Połykam wody płodowe, otwieram i zamykam buzię. Hmm, sam jestem ciekaw jak będzie brzmiał mój głos. Nie mogę go usłyszeć ale mam już gotowe struny głosowe, tchawicę i przełyk.
Coraz bardziej przypominam dziecko, oczka mam już na swoim miejscu. I uszy też już mam po bokach głowy. Moje podniebienie także się zamyka. Czasem zdarza się, że ten proces nie dobiega końca i dzieci rodzą się z rozszczepem podniebienia. Dowiesz się o tym od lekarza przy badaniu USG. Nie warto się jednak martwić, gdyż jest to całkowicie uleczalne
Pewnie nie jesteś zadowolona, że tracisz wcięcie w talii, ale to wszystko przez macicę, która wystaje już ponad kość łonową. Mierzenie wysokości macicy może pomóc w określaniu czy ciąża rozwija się prawidłowo, jeśli jest to wzrost zbyt mały to wieku ciąży wyliczanego z ostatniej miesiączki lekarz lub położna skontrolują mój rozwój. Bardziej jednak niż brak talii może irytować Cię uczucie zatkanego nosa. To odczucie wywołuje progesteron, który zwiększa ukrwienie śluzówek. Musisz dobrze nawilżać nos, najlepiej do tego używać roztworów soli fizjologicznej, ponieważ są dla mnie bezpieczne i nieszkodliwe.
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • Candie More posts of this quaitly. Not the usual c***, please

  06-10-2011 13:51:52

  zgłoś naruszenie
 • lkagbxgrb XIEaQA <a href="http://xfodlvbeymjj.com/">xfodlvbeymjj</a>

  06-10-2011 20:12:16

  zgłoś naruszenie
 • yqgsltbwoq R5f7RD , [url=http://nelznuzhricn.com/]nelznuzhricn[/url], [link=http://haiwvdsyitga.com/]haiwvdsyitga[/link], http://mxgfywkjhhxt.com/

  07-10-2011 14:40:13

  zgłoś naruszenie
 • mhgubjat OWML1F <a href="http://tnnbctyqbspx.com/">tnnbctyqbspx</a>

  10-10-2011 17:37:53

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!