oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-07-01

Układam zabawki i pomagam mamie w kuchni

Nauka sprzątania oraz sposób spędzania czasu przed zaśnięciem.

Galeria

Dwulatek może pomóc w porządkach. Naucz go układać swoje zabawki oraz chować łyżki do szuflady.

 

Uczmy dzieci prac oraz porządków domowych
Nakłoń dziecko by pomagało w nakrywaniu do stołu lub ścieraniu kurzu. Nawet jeśli robi nieporadnie, będzie to nie tylko pomoc dla dorosłych ale i wspaniałe ćwiczenia fizyczne.Warto też zachęcać dziecko do samodzielnej zabawy. W wieku dwóch lat może ono nawet kilkanaście minut bawić się samo. Taka zabawa wzmacnia pewność siebie i uruchamia wyobraźnię. Stopniowo wydłużaj czas pozostawiania go samotnie, jednocześnie nie znikając maluchowi całkowicie z oczu. Możesz w tym czasie czytać książkę lub wykonywać drobne, domowe prace.

 

Czas przed zaśnięciem
Czas przed zaśnięciem niech stanie się dla Was ważną częścią dnia. Każdego dnia zanim dziecko położy się spać, rozmawiajcie o tym, co zdarzyło się Wam podczas całego dnia. Opowiadajcie o miłych chwilach, ale też nie przemilczajcie przykrych. Dzięki temu maluch ma szansę poukładać sobie wszystko w głowie. Mówiąc do Ciebie i słuchając swoich oraz Twoich opowieści, dziecko uspokaja się, pozbywa się frustracji i napięcia emocjonalnego.Jeśli uda się je uspokoić, zaśnie bez problemów. Niech pociecha wie, że czas, który jej poświęcasz, jest przeznaczony wyłącznie dla niej. Może się zdarzyć, że po kilku minutach brzdąc zacznie stanowczo domagać się Twojej obecności, zaangażuj się całkowicie w zabawę. W tym wieku Twoje dziecko potrzebuje mniej snu niż jeszcze kilka miesięcy temu. Popołudniowa, półtoragodzinna drzemka i mniej więcej dziesięcio-, jedenastogodzinny sen w nocy w zupełności wystarczą dwulatkowi, by czuł się wyspanym. Oczywiście, to jedynie norma, od której mogą przytrafiać się rozmaite odstępstwa.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • andziakadula fajny artykuł wart przeczytania

  16-02-2011 09:42:10

  zgłoś naruszenie
 • dominika2766 super artykuł, ale warto wypracowac sobie własny standard wieczorowy.:))))
  w naszym domciu jest zwyczaj--- posprzątanie zabawek a potem kolacja, dobranocka, kapiel i wieczorne czytanie bajek, kołysanka i przytulanki ,a także rozmowy ze starszą córcią. czasem kolejność jest inna, ale dzięki temu schematowi mam wolny wieczór dla siebie. dzieciaczki wyciszają sie przed snem, a ja mogę pooglądać sobie z mężem jakiś ciekawy film :)

  26-02-2011 10:46:44

  zgłoś naruszenie
 • yvonta My tez sprzątamy przed snem ;)

  01-03-2012 22:52:53

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!