oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2013-07-03

Woda z kranu czysta jak z butelki

Czy można cieszyć się krystalicznie czystą wodą prosto z kranu? Oczywiście!

Nowoczesne filtry wody sprawiają, że w naszych kuchniach może pojawić się źródło bezcennej dla zdrowia, czystej i smacznej wody. Co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu? Jak z niego skorzystać?


Co znajduje się w wodzie z kranu?


Zwykła woda z kranu może nas zadziwić swym składem. Mimo nowoczesnych stacji uzdatniania wody, zanim przez system rur trafi ona do naszych kranów, może się wzbogacić o wiele „składników” – nie zawsze korzystnie działających na nasze samopoczucie i zdrowie. Stare rury i wodociągi sprawiają, że w wodzie z kranu znajdziemy nie tylko minerały, ale szereg dodatków mniej zalecanych. Chlor, bakterie, cysty oraz metale ciężkie – oto składniki, których w trosce o zdrowie należy unikać.


Czy warto korzystać z filtrów wody?

Nowoczesne i proste w obsłudze filtry do wody sprawiają, że każdy z nas może zanieczyszczoną wodę z kranu przemienić w czystą wodę, tak samo wartościową jak ta butelkowana, kupowana w sklepach. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto korzystać z takiego rozwiązania. Za filtry trzeba przecież zapłacić, często dość wysoką cenę. Czy taka inwestycja może się zwrócić?

Każdy z nas powinien w ciągu dnia wypijać od 1,5 do 2 litrów wody. Oznacza to, że w tradycyjnej rodzinie w ciągu doby zużyte zostaną 4 butelki wody. W ciągu miesiąca można w ten sposób wydać na wodę sporą kwotę – nawet do 200 zł. Co więcej – po wodzie pozostają puste, plastikowe butelki, co oznacza większą ilość śmieci i niepotrzebne zanieczyszczanie środowiska. Filtry wody pozwalają na korzystanie z wody wysokiej jakości bez ograniczeń, bez dodatkowych wydatków i bez „produkcji” dodatkowych śmieci. Można dzięki niej cieszyć się czystą wodą do picia oraz gotowania, parzenia kawy czy herbaty. Filtrowana woda jest tak samo czysta i wartościowa jak ta z butelki, za to znacznie bardziej uniwersalna. Inwestycja może się zatem zwrócić w dość krótkim czasie, a dodatkową zaletą będzie lepsza kondycja całej rodziny.


Jak działa podzlewowy filtr do wody?


Filtry wody to dość szeroki asortyment urządzeń pozwalających na usuwanie z wody szkodliwych zanieczyszczeń. Najbardziej funkcjonalnym i ekonomicznym rozwiązaniem jest tu filtr podzlewowy. W trakcie filtracji z wody usuwane są wszystkie niemile widziane dodatki: bakterie, chlor oraz chemiczne substancje. Pozostaje to, co w wodzie najważniejsze – minerały. Tak oczyszczona woda z kranu jest zdrowa i smaczna, co więcej – niczym nie różni się od wody w plastikowej butelce.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz wciąż udoskonalanym filtrom podzlewowym do wody, każdy z nas może nabrać z własnego kranu wodę o tej samej wartości, co źródlana woda z butelki. A to dzięki zaawansowanej metodzie filtracji w technologii 0,5 mikrona. Szybciej i wygodniej – a przede wszystkim taniej.
 

 

 

 

Informacje na temat filtrów do wody można znaleźć na stronie filtrydodomu.pl.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!