oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-07-12

Wymyślamy nowe, ciekawe zabawy dla dziecka

Układanie puzzli, rysowanie nowych kształtów, budowanie i składanie. To kilka zabaw, które najbardziej przypadną do gustu Twojemu dziecku.

Galeria

Dobrą zabawą może okazać się układanie puzzli. Dziecko potrafi znaleźć element odpowiadający kształtem i rysunkiem do całości. Dopasowywania będą wciąż jeszcze przypadkowe.

 

Trzylatek zaczyna rysować
Już teraz będzie można śledzić jakie artystyczne dzieła tworzy Twoje dziecko. Dzięki temu możliwe jest tworzenie artystycznych dzieł. Najczęściej jednak kartka jest na razie zwyczajnie nabazgrolona. Ale pojawiają się już pierwsze formy jak prosta linia czy też koło. Wkrótce na kartce pojawią się ludzie, tzw. głowonogi, czyli okrągłe kształty przypominające kółko, które mają symbolizować głowę a także kreski, odzwierciedlające ręce i nogi.

 

Mały inżynier
Dobrym pomysłem rozwijania umiejętności dziecka będą zabawy w których będzie mógł coś poprzykręcać, budować, składać i lepić.

 

Myślenie przedlogiczne
Dziecko ma w tym okresie myślenie przedlogiczne, czyli nadaje przedmiotom cechy ludzkie. Dla malucha słoneczko może więc być szczęśliwe. Pojęcie to dotyczy też określonego sposobu rozumowania i łączenia faktów. Jeśli dziecko nauczy się, że popołudnie jest po drzemce i pewnego dnia nie będzie jej miało uzna, że to jeszcze nie popołudnie. W większości przypadków maluchy znają podstawowe kolory.

 

Bujna wyobraźnia
Wyobraźnia dziecka nie zna granic w związku z czym maluchy są w stanie wymyślać niestworzone historie. Rozmawiaj dużo z dzieckiem bo chętnie dzieli się opowiadaniami o wymyślonych przygodach czy elementach świata. To pozwala na tworzenie fantastycznych zabaw, które w głównej mierze wywodzić się będą z wyobraźni. Może się zdarzyć, że łyżeczka od herbaty stanie się lalką, pudełko samochodzikiem. Jednego dnia miś może być dzieckiem, a następnego po prostu misiem. Nie przyjmujcie więc raz ustalonej wersji dziecka za ostateczność. To wszystko będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. Ten wiek to także szansa na pojawienie się wymyślonego przyjaciela. Do pewnego okresu taki wymyślony przyjaciel to norma rozwojowa. Bacznie jednak kontrolujcie czy przypadkiem nieistniejący ktoś nie zdominował życia Waszego dziecka. Jedną z bardziej ulubionych zabaw dziecka jest odgrywanie ról. Mały przedszkolak stanie się nauczycielem, lekarzem, mamą, tatą, dentystą czy sprzedawcą. Ogromną radość sprawicie mu jeśli dołączycie się do takiej zabawy. Takie doświadczenie możecie wykorzystać do przekazania wiedzy dziecku, a także by lepiej poznać uczucia i myśli malucha związane z danym przeżyciem.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • Bobbi Yo, good looikn out! Gonna make it work now.

  06-10-2011 10:53:28

  zgłoś naruszenie
 • qmdvacjj FHfzxI <a href="http://akukbtoilgeg.com/">akukbtoilgeg</a>

  06-10-2011 20:05:15

  zgłoś naruszenie
 • qrtruloeu lOcII6 , [url=http://dojeatexawrm.com/]dojeatexawrm[/url], [link=http://ebdhugvoktuk.com/]ebdhugvoktuk[/link], http://swigayuezwny.com/

  07-10-2011 14:46:22

  zgłoś naruszenie
 • sppfsqcfjsi g9UGYw <a href="http://vfoynjotobzw.com/">vfoynjotobzw</a>

  10-10-2011 17:35:09

  zgłoś naruszenie
 • yvonta My uwielbiamy bawic się w sklep i bibliotekę ;)

  26-12-2011 21:04:40

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

 • Jadłospis dla przedszkolaka

  Rodzice muszą znać jadłospis dziecka zarówno w żłobku, jak i w przedszkolu. Dodatkowo powinni interesować...

 • Niewidzialny przyjaciel

  Niewidzialny przyjaciel jest postacią, pojawiającą się w wyobraźni maluchów najczęściej w wieku...

 • Koniec wczesnego dzieciństwa

  Trzeci rok życia zamyka okres, który nazywamy wczesnym dzieciństwem. Chociaż pozornie nie wnosi żadnych...

 • Nauka obcego języka. Zabawy i piosenki w języku angielskim.

  Nuka języka obcego w ówczesnych czasach stała się, niemalże, nierozłącznym elementem w edukacji każdego...

 • Dziecko w wodzie

  Wody nigdy za wiele - pływania ciąg dalszy. Niewskazane są wyjazdy nad morze, bo woda słona źle działa na maluchy.

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!