oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2011-11-22

Zakupy w internecie

Zbliża się grudzień czas wielkich poszukiwań wspaniałych prezentów i łapania się za głowę, kiedy dochodzi do płacenia rachunków za nie. Jak wybrać prezent dla dziecka można przeczytać w naszym artykule, ale jak kupować, żeby nie przepłacać?

Galeria

Zakupy w sklepie czy w internecie?
Ostatnio, coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów w internecie. To bardzo wygodny sposób kupowania z kilku powodów. Przede wszystkim można kupić niemal wszystko nie wychodząc z domu, drugą zaletą jest cena produktów. Najczęściej w sklepach internetowych i na aukcjach można zapłacić o wiele mniej niż w tradycyjnym sklepie. Trzeba jednak pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z ofertą i warunkami zakupu, na jakie się decydujemy. Warto zobaczyć, czy małym druczkiem nie jest dopisane, że do ceny trzeba doliczyć podatek VAT, albo dodany koszt przesyłki podnosi cenę do poziomu znacznie wyższego niż w tradycyjnym sklepie. Po sprawdzeniu tego, możemy już decydować się na kupno prezentu w e-sklepie.


A jeśli towar nie spełnia naszych oczekiwań?
Prawo chroni klientów sklepów internetowych. Każdy kupujący może oddać zakupiony towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyny, jednak pod warunkiem, że nie nosi on śladów użytkowania i jest oryginalnie zapakowany. Natomiast jeśli okaże się, że zakupiony produkt jest uszkodzony, sprzedający powinien rozpatrzyć reklamację, składaną przez klienta.


Promocje w internecie?
W e-sklepach podobnie jak w sklepach tradycyjnych mamy do czynienia z promocjami, rabatami czy wyprzedażami. Na wielu serwisach pojawiają się informacje o promocjach, lub kupony zniżkowe do pobrania. Również na portalu linkbaby.pl został stworzony osobny dział Promocje, w którym są do pobrania kupony uprawniające do zniżek w wielu różnych sklepach. Zapraszamy do korzystania z tych propozycji.
 

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

  • kasia5207 ja robię zakupy na allegro i u sprawdzonych sprzedawców. Rzadko kupuje ubrania przez internet a obuwia w cale ze względu na brak możliwości przymiarki i późniejszych problemów ze zwrotem,przeważnie kupujący jest obarczony kosztami zwrotu czy reklamacji :(

    05-03-2013 10:23:53

    zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!