oceń Ocena:
*****

|

|

rozmiar czcionki

2010-06-24

Zmiana pieluszki poza domem

Jako rodzice musimy być przygotowani na niespodzianki ze strony naszych pociech. Chcemy udzielić kilku wskazówek jak poradzić sobie z przewijaniem malca w plenerze.

Galeria

Przede wszystkim zanim jeszcze gdziekolwiek się wybierzesz z dzieckiem spakuj torbę z niezbędnymi rzeczami. Nieważne czy będzie to kilkugodzinna podróż samochodem czy spacer w parku muszą się w niej znaleźć:
- pieluszki jednorazowe
- podkład do przewijania
- nawilżane chusteczki
- torebki na brudne pieluszki
- butelka wody niegazowanej
- dwie pieluchy tetrowe (np. do podłożenia pod podkład lub na przewijak)
- zapasowe ubranko
- kocyk

Samochód
Koniecznie trzeba się zatrzymać. Przewijanie malca podczas jazdy jest nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Zanim zabierzemy się do przewijania należy przygotować miejsce. Najlepiej na tylnym siedzeniu lub bagażniku jeśli oczywiście samochód posiada odpowiednio duży i płaski i jest ładna pogoda. W wybranym miejscu rozkładamy podkład, może to być torba z wózka, podręczny przewijak, mata lub kocyk. Na to warto położyć pieluszkę tetrową, ponieważ nigdy nie można być całkiem pewnym jaka niespodzianka na nas czeka. Kładziemy również pod ręką wszystko co może nam się przydać podczas przewijania i zabieramy się do dzieła.


Park
Bardzo wygodnym wyjściem jest przewinięcie brzdąca w wózku – niestety tylko malutkie niemowlę pozwala na takie zabiegi, dlatego trzeba poszukać innego miejsca. W parku najlepiej nadaje się do tego ławka, w ostateczności może być to również suchy trawnik. Należy jednak pamiętać, że dziecko nie może długo leżeć na ziemi.


Publiczna toaleta
To rozwiązanie polecane jest w ostateczności. Jeśli koniecznie trzeba z niej skorzystać warto wybrać taką przy markowych stacjach benzynowych, restauracjach czy sieci Fast food. Tam najczęściej łazienki są czyste i coraz częściej przygotowane do przewijania malców poprzez wyposażenie w przewijaki. Na taki przewijak należy zawsze coś położyć, może to być jednorazowy podkład, pieluszka lub papierowe ręczniki.


„Wyciek” na ubranko
Gdy całe ubranko jest brudne bo zawartość pieluchy wycieknie wystarczy malca przebrać. Niezbędne są w takim wypadku chusteczki nawilżane, którymi wycieramy dokładnie dziecko. W razie konieczności obmywamy dziecko wodą z butelki i wycieramy pieluchą. Następnie szukamy miejsca gdzie będziemy mogli dokładnie je umyć.

Oceń artykuł:

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

 • bzeltynka Widziałam kiedyś, jak młode małzenstwo przewijało dziecko na stole w restauracji - to już było mocne przegięcie :/

  19-01-2011 14:33:04

  zgłoś naruszenie
 • Ychna ja też widziałam taką syruacje. mój mąż zwrócił im uwagę a oni opryskliwie cos odburknęli. przyszedl szef lokalu i zaprosiłł rodzicow do toalety dla pracowników.

  07-02-2011 21:44:13

  zgłoś naruszenie
 • beata1mm problem poprostu tkwi w tym że w 90 procentach w restauracjach niema gdzie przewinąć dzieci i nikt o nich niemyśli

  20-03-2011 22:29:54

  zgłoś naruszenie
 • andziakadula mało jest takich miejsc z tym muszę się zgodzić

  06-05-2011 20:53:23

  zgłoś naruszenie
 • edytka86 popierm

  24-11-2011 17:51:39

  zgłoś naruszenie
 • yvonta Podstawa to chusteczki nawilżane

  11-01-2012 15:04:29

  zgłoś naruszenie

Poczytaj również

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!