Eksperci

Zawodowo psycholodzy, lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, pedagodzy. W swojej pracy mają kontakt z wieloma różnymi osobami i ich problemami. Doradzają i pomagają rodzicom w sprawach związanych z wychowaniem, pielęgnacją czy leczeniem ich dzieci. W życiu prywatnym są mężami, żonami, a często rodzicami. Doświadczenia zdobyte w domu w połączeniu z tymi zdobytymi w czasie pracy zawodowej sprawiają, że wypowiedzi naszych ekspertów poza wiedzą teoretyczną zawierają także wiele porad praktycznych.

Anna Kuliberda

Absolwentka Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktorka, blogerka, copywriter, grafik komputerowy i właścicielka portalu www.mamy-mamom.pl w jednym. Autorka wielu artykułów w prasie parentingowej, a ostatnio również współautorka książki pt.„Ciąża drogą mailową”. Prywatnie mama 3-letniej Natalki i 5-letniej Asi. Wolne chwile poświęca na fitness i pielęgnację przydomowego ogródka.

Agata Szubstarska

Tłumacz i nauczyciel języków obcych, właścicielka szkoły językowej dla dzieci Masters. Swoją przygodę z językami obcymi rozpoczęła na Uniwersytecie we Florencji, studia kontynuowała w późniejszym czasie w Krakowie na kierunku lingwistyki stosowanej. Następnie wyjechała do Hiszpanii, gdzie podjęła kolejne studia w zakresie tłumaczeń technicznych i software`u. Szkoła Językowa Masters, którą obecnie zarządza jest to miejsce, gdzie został wprowadzony innowacyjny system nauczania dzieci poprzez zabawę. Małe grupy oraz ciekawa tematyka sprawia, że maluchy osiągają dużo lepsze wyniki.
 

Joanna Górnisiewicz

Nauczycielka języka polskiego, nauczania zintegrowanego, ale też informatyki. Od wielu lat pracuje w małej wiejskiej szkole. Pasjonuje się metodami nauki przez zabawę i wszelkimi metodami wychowania oraz nauczania (głównie metodą Marii Montessori, edukacją domową i wczesną edukacją małego dziecka). Prywatnie mama trójki dzieci, dzięki którym nauczyła się, co to znaczy "każde dziecko jest inne". Uwielbia książki, kawę i góry. Prowadzi bloga o gadżetach dla mam i dzieci gadzetomama.pl

Aneta Szmyt-Bryza

Z wykształcenia pedagog i pielęgniarka. Prowadzi w Poznaniu prywatny żłobek Raj Maluszka – Magiczny Ogród. W prywatnym życiu żona i matka dwójki już dorosłych dzieci. Interesuje się sprawami ludzkimi, pedagogiką, psychologią i socjologią. Uwielbia aktywny wypoczynek. Jest żywiołową, niepoprawną optymistką. Wierzy, że życie zależy od nas samych a pierwiastek boski i szczęście bardzo się przydają.

Kinga Adamska

Magister Psychologii, Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po studiach wyjechała do Nowego Jorku, gdzie brała udział w projekcie przygotowującym przyszłe mamy do pojawienia się dziecka - Child & Family Policy Center. Jest w trakcie szkolenia w psychoterapii poznawczo- behawioralnej. Przez trzy lata pracowała w Domu Dziecka, jak również z dziećmi chorymi na autyzm. Na co dzień spełnia się w roli mamy, jako że sama przeszła przez okres ciąży na własnej skórze, doskonale wie jak pomóc przyszłym rodzicom odnaleźć się w nowej roli. W Szkole Rodzenia Picolino prowadzi cykl zajęć w czasie kursu Aktywni Rodzice.

Klub Sexy Mama

Nie ma znaczenia, czy urodziłaś dziecko dwa tygodnie, dwa miesiące, czy dwa lata temu. Bez względu na to, jak długo jesteś mamą, nadal możesz tryskać energią i zachwycać swoim wyglądem! Pomożemy Ci w tym. Podpowiemy, jak odnaleźć się w nowej roli i jednocześnie nadal być sexy. Klub Sexy Mama jest promowany przez www.wydawnictworodzinne.pl oraz znaną i lubianą aktorkę - Kasię Cichopek.

Justyna Morgaś

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalista w zakresie zdrowia publicznego. Od 2006 roku jest kierownikiem Banku Komórek Macierzystych nOvum, który jest częścią największej w Polsce Przychodni Leczenia Niepłodności. W latach 2000-2004 pracowała w Centrum Onkologii w Warszawie, gdzie zajmowała się współorganizacją programów profilaktycznych na terenie Polski. W tym samym okresie współpracowała z Fundacją Promocja Zdrowia oraz była koordynatorem administracyjnym współpracy z Norweskim Ministerstwem Zdrowia w sprawie realizacji programu „Polish-Norwegian Collaborative Project” oraz koordynatorem w Polsce programu „Salzburg Medical Seminars” Amerykańsko-Austriackiej Fundacji (AAF).
Przede wszystkim zaś jest szczęśliwą żoną i mamą uroczej Magdalenki.

Alicja Turek

Z wykształcenia politolog z zacięciem marketingowym. Prywatnie fanka nowych technologii, rynku e-commerce oraz zakupów. Najszczęśliwsza jest wtedy, gdy kupi dobrą rzecz w okazyjnej cenie. Wie czym kierować się przy wyborze najlepszego produktu, a do tego chętnie opowiada o tym przy każdej możliwej okazji. Zarzeka się, że co sezon robi generalny porządek w swoim mieszkaniu, a nieużywane już rzeczy sprzedaje. Bo to co już jej nie jest potrzebne, może się jeszcze przydać innym. Obecnie pracuje w serwisie Sprzedajemy.pl, platformie dla sprzedających i kupujących z rzeczami z drugiej ręki.

Karolina Luzar

Ukończyła studia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dyplomowana położna, założycielka nowoczesnej Szkoły Rodzenia Picolino, instruktorka masażu Shantala oraz specjalistka w sprawie symulatorów niemowląt - RealCare Baby. Uwielbia pracę z kobietami ciężarnymi, podczas porodów stosuje najnowsze standardy w opiece okołoporodowej. Uczestniczyła w licznych konferencjach medycznych z zakresu położnictwa, dietetyki i psychologii. Od niedawna prowadzi również swój własny blog: "mamaporadnik.blogspot.com"- poradnik dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci.

Joanna Andrzejewska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, terapeuta Kinezjologii Edukacyjnej I i II stopień, reedukator. Terapeuta z doświadczeniem w terapii i diagnozie dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce, doradca zawodowy. Ukończyła kursy: Psychologia osobowości dziecka w wieku szkolnym, Techniki pamięciowe, Szybkie uczenie się, Specyfika pracy z osobami psychicznie chorymi, Praca z dzieckiem z ADHD w szkole i w domu, Zastosowanie Integracji Sensorycznej w Zaburzeniach Rozwoju Mowy, Zarządzanie zespołem pracowników. Uczestnik Konferencji Naukowej " Zrozumieć dziecko z ADHD" Gdańsk 2006 i Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Zapobieganie Agresji w Szkole "Poznań 2006, uczestnik konferencji naukowo-szkoleniowej "ADHD i co dalej" Olsztyn 2007. Obecnie pracuje w warszawskim przedszkolu „Kasa Bobasa”. Prywatnie mama dwójki dzieci, interesuje się jazdą konną i hipoterapią.

Anna Pietrzakowska


Anna Pietrzakowska, psycholożka i trenerka rozwoju osobistego oraz propagatorka macierzyństwa bardziej świadomego, współautorka projektu Mymamy.

Prowadzi warsztaty dla mam, które uczą radzenia sobie w nowej codzienności niemowlęcej oraz dają kobietom czas i przestrzeń na pełniejsze przeżywanie wielkiej zmiany jaką jest stawanie się mamą. Ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Akademię Kompetencji Trenerskich INTRA, by móc jak najlepiej uczestnikom swoich zajęć pomagać w odkrywaniu własnego potencjału i twórczym rozwoju.

Joanna Skłodowska Strzeżek

Położna. Ukończyła kurs dla położnych laktacyjnych oraz z zakresu pielęgnacji niemowląt, Atopowego Zapalenia Skóry, szczepień ochronnych i żywienia dzieci. Uczestniczka konferencji na temat przemocy w rodzinie. Instruktor opiekunek dziecięcych. Współprowadzi Szkołę Rodzenia Baby Love, własną poradnię laktacyjną i zajęcia przed porodowe dla rodziców.

Anna Chmielewska

Pedagog szkolny, terapeuta edukacyjny, przez pewien czas trener szybkiego czytania, autorka wielu publikacji i porad z zakresu macierzyństwa i wychowania dzieci. Prywatnie mama rocznej Julii, miłośniczka książek oraz słodkości i zapachu parzonej kawy.

Agnieszka Zatorska – Jakubowska

Z zawodu germanistka, zafascynowana zieloną stroną miejskiego życia. Od 2009 roku redaktor naczelna i założycielka portalu www.ecowawa.pl. Prywatnie eko-mama małego Bruna, miłośniczka nowoczesnej formy naturalnego stylu życia, kuchni wegetariańskiej, eko-produktów oraz dobrego kina.

Joanna Zagórska

Pielęgniarka. W 2004 ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu ze stopniem mgr pielęgniarstwa, obecnie pracuje w jednostce rejonowej Sanepidu w Pleszewie.
 

Bogna Białecka

Mgr psychologii szkoleniowiec, publicysta, autorka szeregu poradników psychologicznych aktualnie - pełnoetatowa mama (urlop wychowawczy) czwórki dzieci - Dobrusia (10), Jagódka (6), Marcelek i Łucyjka (2) uwielbia wspinaczkę wysokogórską i muzykę dawną.

«»

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!