Sortuj według:

Ostatnio sporo chodziłam po forach i wszędzie padały pytania o to, kiedy można zrobić test ciążowy, dlatego pomyślałam, aby o tym napisać.

Test ciążowy polega na zbadaniu poziomu hormonu Beta-hCG (gonadotropina kosmówkowa) w organizmie kobiety. Tutaj muszę się już posilić informacją znalezioną na stronie parenting.pl:

"Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (> 1 mIU/ml).

Jednak ze względu na możliwość wystąpienia „mikroporonienia”, dopiero wynik > 5 mIU/ml (dla niektórych kobiet > 25 mIU/ml) oznacza ciążę."

Dlatego właśnie pośpiech przy wykonaniu testu ciążowego nie jest zalecany, bo test taki wykonany zbyt szybko może po prostu dać błędny wynik. Test ciążowy należy więc wykonać najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki, chociaż czytałam też o testach, które można wykonać już po 6 dniach. Ponieważ stężenie tego hormonu jest największe z samego rana, test ciążowy należy wykonać właśnie wtedy. Jeśli odczekało się jeszcze kilka dni po spodziewanej miesiączce, pora już jest raczej dowolna.

dnia 7/5/11 Odpowiedz Skomentuj

Tym razem ja mam pytanie związane z testami. Podczas karmienia piersią można stosować antykoncepcję hormonalną, np. minipigułkę (Cerazette) albo zastrzyk antykoncepcyjny (Depo-provera). Problem w tym, że nie pozwalają one na wystąpienie miesiączki, a ponieważ nie mają 100% skuteczności (jak każda metoda), zastanawia mnie, po czym można poznać, że zaszło się w ciążę i kiedy wtedy wykonać test ciążowy.

 

Jakie macie w tym doświadczenia? Z tego co czytałam, Depo-provera wśród skutków ubocznych ma m.in. występowanie odczuć takich jakby było się w ciąży, więc kiedy sięgnąć po testy?

dnia 13/10/11 Odpowiedz Skomentuj

w moim przypadku zrobiłam test w dniu spodziewanej miesiączki wynik wyszedł pozytywny więc długo nie myśląc poszłam do ginekologa a on odmówił mi zbadania czy jestem w ciąży powiedział że to za prędko żeby to stwierdzić i że testy mogą pokazywać zły wynik więc ja po tygodniu czasu od wizyty poszłam do innego lekarza i zbadał mnie i okazało się że jestem w 7 tygodniu ciąży także test nie kłamał a teraz nasz synek ma już niebawem  7 miesięcy 

dnia 16/11/11 Odpowiedz Skomentuj

Ja też test ciążowy robiłam po kilku dniach kiedy powinna pojawić się miesiączka bo wtedy taki test jest pewniejszy :)

dnia 18/7/12 Odpowiedz Skomentuj
«»

Zapraszamy do rejestracji w portalu.

Dzięki rejestracji:

Załóż konto

Posiadasz już konto? Zaloguj się!